Recent Replies

Recent Topics

Răspunde la: Povesti pescaresti

Acasă Forumuri Dimineata la cafeluta Povesti pescaresti Răspunde la: Povesti pescaresti

Iulian
Participant

Cabinetul respectiv exista datorita doamnei asistente Vali care si-a dedicat viata sa ajute oamenii cand au probleme in acea zona. Am apucat sa discutam pe drum cate lucruri. Se pare ca la Mila 23 nu statul nu sa implicat deloc in deschiderea unui dispensar sau a tine un doctor in zona. In caz de urgenta salvarea vin intr-o ora. Asta inseamna ca la o urgenta grava sansele de supravieturi sunt minime. Doamna asistenta mia spus ca mai multi cetateni din zona aduna bani la ea si cu ei isi face un stoc de medicamente cand merge la oras. Alte persoane din tara au donat cate ceva ca sa doteze acel cabinet cu minimul necesar in cazul unei interventii de prim ajutor. Din punctul meu de vedere ceea ce face este un lucru foarte bun si extrem de important si cel mai important este ca nu il face in scopul castigului. Am gasit medicamente mai ieftine decat in Bucuresti sau Buzau. Daca cineva poate sa doneze ceva am sa las nr de telefon la care poate fi contactata doamna asistenta Vali.
0752100703