Recent Replies

Recent Topics

Răspunde la: Pescuit in zona Braila-Galati

Acasă Forumuri Pescuit pe Dunare Pescuit in zona Braila-Galati Răspunde la: Pescuit in zona Braila-Galati

golden fish
golden fish
Participant

Am reușit în weekend ul asta sa prindem somn la vobler noaptea.Ceea ce inițial a început cu o testare a unui vobler nou să terminat cu o distracție maximă.Adi a testat nouă jucărie si de la prima lansare a avut peste pe care la scăpat ca nu știa ce să întâmplat dar după aia sa dezlănțuit  .Am prins si eu unul de vreo 3kg tot de la prima lansare si m-am speriat ca nu știam ce să îi fac ,ce mai drilluri celebre,adrenalina maxima si emoții pe măsură.Am fost ieri si mi-am cumpărat un vobler de Stryke pro si abia aștept weekendul să facem iar o vânătoare de somni cu doua lansete .A avut Adi vreo câțiva mari dar unul ia îndoit doua cârlige de la ancorita iar altul a plecat cu ancorita cu tot cu inel,atunci am văzut punctele slabe ale voblerului si a trebuit să schimbăm tot.Toate capturile au fost luate pe cădere si nu pe recuperare si daca si vineri prindem cred că ne facem pescari de spining .