Recent Replies

Recent Topics

Răspunde la: Pescuit, turism, aventura, supravietuire

Acasă Forumuri Pescuit si agrement in Delta Dunarii Pescuit, turism, aventura, supravietuire Răspunde la: Pescuit, turism, aventura, supravietuire

Catalin
Catalin
Keymaster

Tura din Delta de la sfarsitul lunii aprilie a fost una axata in mare parte pe plimbari si relaxare. Era si normal sa fie asa fiindca pescuitul era intrat in prohibitie si doar scrumbia putea fi pescuita legal.

Apa era foarte tulbure si nu se putea pescui oricum nimic.

Noi ne-am lasat la apa in jurul pranzului si din cauza vantului care batea din SSE am fost nevoiti sa cautam un loc care sa ne fereasca de actiunea lui. Am ales bucla de la Ivancea si am facut foarte bine deoarece locul gasit acolo a fost unul de poveste, cu iarba verde, liniste, spatiu pentru Bruce, flori, lemne…

Am petrecut acolo 3 zile cu detoate, mancaruri gatite, plimbari la mare la Sfantu Gheorghe, scrumbie, somn, relaxare.

La Sfantu am reusit intr-o zi sa esuam din pricina vantului cu barca pe uscat dar am actionat repede, ne-am dezbracat si am intrat in apa unde am repus-o pe linia de plutire si cu ajutorul valurilor. 

Temperaturile de peste noapte au fost ok, am dormit in cort in conditii foarte bune.