Recent Replies

Recent Topics

Răspunde la: Pescuit in Delta Dunarii

Acasă Forumuri Pe unde am pescuit in ultimul timp Pescuit in Delta Dunarii Răspunde la: Pescuit in Delta Dunarii

Catalin
Catalin
Keymaster

Tocmai ce am incheiat o superba aventura de 8 zile in Delta Dunarii impreuna cu Bogdan adica exact ceva marca MuscaPunctRo!

S-au adunat multe amintiri placute si imagini cu locuri si capturi dar mi-e greu acum sa fac o selectie fiindca inca nu mi-am revenit…

Traseele urmate au fost cele clasice care au urmarit punctele fierbinti ale pescuitului de avat dar au avut si locuri surpriza.

Au fost 7 nopti in care fie ne-au batut vanturile cu rafale de 60 km/h, fie valurile ne-au amenintat cortul, temperaturi coborate vertiginos catre zero grade sau bataliile cu porcii mistreti si cainii enoti

Au fost si 8 zile in care am pescui si capturat o multime de avati dar si stiuci, salai, crap, caras, platica, morunas, babusca, oblete, rosioara, biban

Am pus pe gratar desigur si pe cativa dintre ei, ne-am mai intretinut in limite rezonabile si cu o visinata si bere dar ne-am tratat zilnic cu ceaiuri, paracetamol si vitamina C. Toate astea ne-au ajutat sa ne intoarcem acasa sanatosi si cu niste amintiri de neuitat.

Iarna se apropie si cu siguranta vom mai povesti si posta imagini si filmari din aceasta iesire.