Recent Replies

Recent Topics

Răspunde la: Ape din sudul Bucurestiului

Acasă Forumuri Starea apelor Ape din sudul Bucurestiului Răspunde la: Ape din sudul Bucurestiului

Catalin
Catalin
Keymaster

Cam tot sezonul 2017 am avut parte de un Arges scazut sub barajul de la Mihailesti. Nu am chef sa mai enervez pe cretinii aia care decid sa lase un rau atat de mare fara apa, deci prada degradarii si a braconierilor.

Deci apa mica inseamna obleti, avati mici si cleni mici, mai rar cate un clean mai gras. Eu ma axez in zilele astea pe obleti dar daca vad ca sunt si clenii activi schimb imediat pe muste mai mari sau voblere.

Astazi am primit o informatie ca a crescut apa si am fugit sa vad daca mai urca avatul mare si daca mai e activ. Nu prea am avut noroc, era si ceva mizerie pe apa, frunze aruncate de vant sau vegetatie dar oricum avatii nu erau. Am dat o tura prin locurile principale dupa care am plecat. Obletii se jucau la suprafata dar nu am avut chef de ei.

Pescarii adevarati din zona mea spun ca septembrie e luna in care se termina cu prinsul avatului si cam asa este doar ca eu mai incerc si in octombrie si noiembrie