Recent Replies

Recent Topics

Răspunde la: Planuri de pescuit pe termen scurt

Acasă Forumuri Planuri viitoare Planuri de pescuit pe termen scurt Răspunde la: Planuri de pescuit pe termen scurt

Catalin
Catalin
Keymaster

Sfarsitul lunii ianuarie e aproape si deja pot spune ca am scazut la sub doua luni asteptarea pana la prima partida de Delta a lui 2018.
Mi-am propus sa nu mai ies nicaieri pana atunci si sa folosesc timpul asta pentru refacere.
Una dintre surprizele iesirii de care vorbeam ar putea fi aparitia lui Bogdan printre noi dar deocamdata e doar un zvon.
Pregatirile mi-am propus sa le incep de saptamana viitoare adica pregatirea sculelor, echipamentului, confectionare muste si inventariere si completare naluci.
Teoretic imi doresc sa stau doua saptamani in Delta dar practic stiu ca va fi foarte greu. O sa stabilim asta in functie de cati vom merge si de vremea prognozata cu cateva zile inaintea plecarii.
Iarna a fost destul de blanda pana acum si cotele vad ca inca sunt marisoare, 2,50 metri la Tulcea plus ca temperatura apei inca nu a scazut sub +2 grade. Ramane de vazut cum va debuta luna martie ca aia este importanta pentru cote si temperaturi care sa ne avantajeze si pe noi ca pescari si turisti dar si pe pesti ca sa poata sa isi depuna in siguranta icrele.