Recent Replies

Recent Topics

Alegeri, alesi, demisii, demisi

Acasă Forumuri Social, politic si administrativ Alegeri, alesi, demisii, demisi

Acest subiect conține 15 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de Nelu Nelu acum 2 ani, 9 luni.

Vizualizare 4 articole - 13 la 16 (din 16 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Traim din nou vremuri politice tulburi. Poate ca simpli pescari ar trebui sa ne abtinem in a avea si a ne manifesta oarece simpatii politice dar cum oare am putea trai ignorand ceea ce ni se intampla in viata de zi cu zi?

E un moment greu pentru clasa politica, pentru PSD in principal, urmeaza decapitarea lui totala. Este un lucru pe care personal l-am sperat si l-am asteptat de multa vreme.

Ce ma ingrijoreaza si ma intristeaza insa este faptul ca ies la rampa, sau incearca sa iasa niste catei ( mai degraba jigodii ) care latra cat tine gura de mare ca Ponta este si a facut si ca sa demisioneze. Ei bine, acesti catei latra si vor ceva pe care si unii dintre noi il vor dar cu diferenta ca ei, PNLei, PDei sau ce dracu or mai fi, urmaresc doar sa le ia locul acestor indivizi obscuri.

Latra fara a ne transmite ceva important noua, fara a veni cu alternative, cu oameni pe care sa ii acceptam. Vor ca noi sa ii sustinem pe ei in batalia asta mizera pentru a-l alunga pe Ponta si acolitii lui si a-i mandata pe ei la conducerea tarii.

Domnilor, doamnelor, eu vreau ca acesti hoti si mincinosi nenorociti pastoriti de Ponta si Dragnea sa ajunga cat mai curand la puscarie si sa le putrezeasca oasele acolo! Si mai doresc ca banii furati de ei si complicii lor sa se intoarca la noi si sa ne bucuram de ei dar VOI, voi domnilor si doamnelor care latrati toata ziua, nu sunteti decat niste alte curve ordinare din spectrul politic. Mi-ati facut o sila de nedescris vazandu-va zilele astea prin media cum incercati iarasi sa duceti de nas prostimea acestui neam.

Intelegeti un lucru, am votat si am ales un presedinte doar ca o singura alternativa a unei ciume rosii care se pregatea sa ne sufoce, dar atat. Nu va fortati norocul excrocilor fiindca nu cred ca o sa mai tina. Daca am ales un presedinte liberal nu inseamna ca iubesc liberalii, daca urasc Ponta nu inseamna ca iubesc PNL sau PNL. Daca nu puteti sa faceti ceva concret pentru tara si oamenii ei, nu mai cersiti posturi, duceti-va dracu si lasati-ne in pace!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

In ajunul alegerilor prezidentiale cateva milioane de concetateni erau mandri ca sunt romani. Foarte frumos! E un sentiment nobil acela de a-ti iubi tara, poporul, traditiile, credinta…

Si eu ma consider in felul meu un patriot, incerc sa apar valorile pe care le avem si sa ma mandresc cu ele atunci cand este cazul.

Politic recunosc ca nu am simpatizat cu PSD si nici cu Ponta, nu la alegeri fiindca atunci cand a aparut la conducerea partidului chiar mi-a atras simpatia. Tanar, simpatic, vorba placuta. Apoi…

De ce sunt eu abia acum mandru ca sunt roman?

Pai sunt mandru ca vad cum tot guvernul si parlamentul se muta la DNA si la Beciul Domnesc, cand vad ca tara nu mai are premier si nu stim de ce, cand vad ca in locul lui este un condamnat, Dragnea, cand vad ca premierul Romaniei face o operatie de doi lei intr-o alta tara decat cea in care era mandru cu cateva luni in urma…

Pentru toate astea ma simt mandru!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Iarasi sunt suparat si contrariat de ceea ce se intampla prin jurul meu!

Cu invazia sa zicem ca sunt mai relaxat, vad ca au inceput si liderii europeni sa isi dea seama cu cine au de-a face si cam cum trebuie rezolvata problema. Greu dar totusi mai bine acum decat niciodata.

Ii felicit inca odata pe maghiari care dupa parerea mea au fost cei mai tari, cei mai logici si au actionat ca la carte. Daca ar fi facut asa cu totii de la inceput, acum cu siguranta criza asta ar fi fost doar un vis urat.

La punctul doi, suparare maxima. Ponta, un mincinoso-plagiatoro-puscarias, conduce un guvern care defapt nu este condus de el ci de un alt mare hot-puscarias. 

Cu un tupeu incredibil Dragnea organizeaza alegeli in PSD schimband regulile in timpul jocului si facandu-i pe potentialii candidati, gen Negoita sa se retraga din cursa.

Ticalosul are tupeu sa spuna clar ca il sustine pe Ponta pentru a nu pierde guvernarea. Deci nu conteaza condamnarea lui sau a lui Ponta, rusinea fata de Europa, nu conteaza decat ca ei nu vor sa piarda puterea.

Cred ca nicodata in astia 27 de ani, psd-ii nu mi-au insirat mai multa scarba ca acum. Pacat ca probabil printre ei or mai fi si cativa oameni de bun simt.

Deci Dragnea condamnat pentru fraude in alegerile nationale mai da un tun in alegerile din partidul sau…

Nelu
    Nelu
    Blocat

1.Ungurii intotdeauna au avut sange in ei!

2.Banda de corupti fac si vor face legea in tara asta atata timp cat natia doarme!

Vizualizare 4 articole - 13 la 16 (din 16 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.