Recent Replies

Recent Topics

Aventura cu caiacul

Acasă Forumuri Expeditii, Concursuri, Evenimente Aventura cu caiacul

Acest subiect conține 17 răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 2 luni, 3 săptămâni.

Vizualizare 6 articole - 13 la 18 (din 18 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Nu e pentru oricine desi Lucian avea 49 ani cand a plecat singur cu caiacul de la Giurgiu la Venetia. O aventura extraordinara care a tinut 7 luni.

http://lucianionescu.com/

Nelu
    Nelu
    Blocat
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Iata si cea mai noua tinta a mea pentru 2015, sa ma inscriu la TID, pentru inceput pe portiunea romaneasca Giurgiu-Sfantu Gheorghe.

http://tidromania.ro/

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Am gasit pe internet cateva imagini ale unor aventurieri cu caiace si mi-au placut. Le postez in mod special pentru colegul si prietenul Eugen, cel mai mare producator de caiace-canoe handmade low cost din sudul Bucurestiului.
    Tura baietilor a fost de vreo 5 zile pe traseul Tulcea-Sulina dar nu stiu cum or fi reusit sa se intoarca…

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Nu am un caiac si asta ma face sa mi-l doresc mult.

Si daca l-as avea probabil ca nu as putea sa fac cu el tot ceea ce vad la altii sau ce imi trece prin cap…

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Pregatesc pentru zilele de sarbatoare care se apropie o iesire in Delta alaturi de cativa prieteni caiacisti.

Probabil ca eu voi folosi totusi barca, oricum nu e mare diferenta de viteza intre ea si un caiacist experimentat cu un caiac bun…

Planul ar fi sa bantuim 4-5 zile pe undeva prin apropierea marii, Sulina sau Sfantu Gheorghe dar asta ramane de vazut. Deocamdata doar planuri.

Vizualizare 6 articole - 13 la 18 (din 18 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.