Recent Replies

Recent Topics

Balteni e aproape, deja e prea aproape!

Acasă Forumuri Planuri viitoare Balteni e aproape, deja e prea aproape!

Acest subiect conține 8 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 3 ani, 8 luni.

Vizualizare 9 articole - 1 la 9 (din 9 în total)
  • Autor
    bogdan
    bogdan
    Keymaster

Tocmai ce am ajuns de la Maliuc, reusita expeditie organizata de Gabi neamtu de la http://www.infopescuitul.ro, si deja iar sintem condamnati cu o iesire in delta.

Va anunt ca vineri spre sambata plecam din Bucuresti ( deocamdata doar eu si Catalin in masina, dar e foarte probabil sa vina si prietenul nostru de nadejde Koadele ) la Balteni, pe bratul Sf. Gheorghe. Intoarcerea va fi luni. Ar mai fi un loc disponibil. Masa si cazarea ne este asigurata de natura, sintem la mana Ei.

Asta e, viata e dura, ne meritam soarta!

Ar mai fi un loc inghesuit in masina, doritorii pot sa ne contacteze pe forum in acest topic.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Update: mai este 1 loc in masina pentru Balteni in week-end.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

In ritmul asta cred ca vom deveni cetateni tulceni cu vize de flotant in Deva si Adunati.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

A sosit iarasi ziua Z si iarasi suntem nepregatiti. Pai cum sa fiu pregatit daca nici hainele de la Balteni nu au apucat sa se usuce? Rucsacul cu muscareala e varza, nu mai am muste facute, nimic… Oricum luam trusele pentru confectionat muste la noi iar restul le mai aranjam din mers. In final vom fi doar trei, eu, Bogdan si George si planul de ultima ora este destul de arogant si anume daca nu merge la Balteni unde vom descaleca in dimineata asta pe la ora 4-4.30, ne vom muta pe Chilia undeva in aria canal 36, canal Sireasa, canal Sontea. Cunoscatorii cam stiu despre ce vorbesc. Luni in jurul orei 12 va trebui sa ne intoarcem asa ca timp prea mult nu avem dar vom profita din plin de el. Si va vom tine la curent cu peripetiile.

Gabyfly
    Participant

Eu nu ma supar niciodata,dauneaza foarte grav sanatatii,numai ca unii colegi au suferit de stomac ,eu doar am anuntat ca americanul care a spus ca americanii asculta convorbirile si citesc toate emailurile.E normal ca unii sa fie suparati pe mine .Dar trebuie ca pescarii care o sa ia parte pe viitor la astfel de actiuni sa stie cum sta treaba.Mi-e mi-a placut totul sa fiu sincer,exact cum mi-a placut armata.Daca cineva crede ca spun minciuni nu ma cunoaste bine.Credeti ca dupa sticla aceea de whisky mai mi-am dat seama ce a fost la masa.Nu a-ti vazut ca am intrebat ;cind s-a dat fasole la masa?.Si tocmai ce mincasem.Asa ca mie imi plac aventurile si daca erau fara hrana nu ma deranja ca peste proaspat am mincat si era bun sa stiti,daca aveam si ceva sare era piinea lui Dumnezeu.Si cind am fost pe plaja la Sulina sa filmez era un tip care avea un sarpe in mina si nu e de mirare ca nu era pentru gratar,ca am un var din Constanta si nu l-am mai vazut de 20 de ani dar cind ne intilneam imi povestea cum minca broaste.Si la mine la tara erau niste broaste foarte mari ciortanoae si le pusese gind rau.Acum l-as invata cum sa le prinda la musca artificiala.Sa auzim de bine.Nu bagi niste articole cu extraterestrii sa am si eu ce sacrie ,poate lumea e interesata de intilniri de gradul 3.Ai vazut accidentul din Muntenegru,atita a fost sa fie,degeaba mai zicem ceva,peste planul lui Dumnezeu nu se trece si de multe ori uitam ca sintem calatori si nu stim sfirsitul cind vine.Pina atunci sa ne ajutam si sa avem dragoste si sa ne iubim unii pe altii.Totusi ne vom intilni intr-o zi in cer speram ca in RAI.Domnul sa ne ajute AMIN!Tinem legatura,sa fiti iubiti!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Am revenit acasa dupa trei zile de maraton in Delta. Salut aparitia lui Gabi printre noi si ma bucur ca nu e suparat pe noi. Ma gandesc ca stand in casa cu diavolul si mama diavolului noi parem in fata lui ca niste prunci nevinovati. Mai tarziu imagini si filmari din expeditie.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Dupa aproape 9 luni am mai ramas doar doi temerari, eu si cu George…

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Balteni e foarte aproape! Maine ar urma sa plecam si nu stiu daca sa incadrez iesirea asta la planuri pe termen scurt sau aventura extrema cu final neasteptat fiindca voi peca cu Gabriel Ivan si cu Viorica, vestita masina-caruta…
    Inca ma mai gandesc ce sa fac.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Desi e aproape, Balteni e foarte departe. Am anulat plecarea din pricina unor probleme care ma tin pe langa casa saptamana ce urmeaza.

Vizualizare 9 articole - 1 la 9 (din 9 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.