Recent Replies

Recent Topics

Campionatul mondial/Campionatul european

Acasă Forumuri Fotbal Campionatul mondial/Campionatul european

Acest subiect conține 11 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 1 an, 11 luni.

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 12 în total)
  • Autor
    Nelu
    Nelu
    Blocat

Programul complet al campionatului mondial de fotbal Brazilia 2014

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Bun, dar noi cu cine tinem?

Nelu
    Nelu
    Blocat

Nu este obligat sa tinem cu cineva, important este spectacolul!
    La fel ca si in pescuit, nu cantitatea conteaza ci placere, multumirea sufleteasca!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Asa este dar parca tot as bate pe cineva pentru neputinta unei generatii de fotbalisti inchipuiti, care au terfelit numele unei nationale respectate altadata.
    Mie mi-a placut de cand ma stiu fotbalul german si voi tine cu nationala Germaniei.
    Nu il sufar pe Ronaldo si deci nu vreau sa aud de Portugalia.
    Imi plac Messi si Neymar adica Argentina si cu Brazilia ar putea ajunge in semifinale fara sa ma deranjeze.
    Imi place Anglia si nu sufar Italia.
    Vreau Germania in finala si campioana dar sunt sigur ca vom vedea meciuri frumoase jucate de echipe din Africa sau Asia.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Asa cum doream si prevesteam Germania merge si merge nemteste. In 30 minute avea deja 5-0 cu Brazilia, tara gazda in semifinala. Comentatorul nostru s-a intrecut in glume pe seama scorului, “pe nemti sa nu ii inviti niciodata la o petrecere ca o sa ti-o strice” , “ai senzatia ca se joaca de trei zile cand te uiti la scor” , sau “aia a fost o batalie, astazi am asistat la o executie”.
    O finala Germania-Argentina cu Germania campioana mi-ar face placere dar nu sunt chiar atat de pretentios, poate fi si Olanda invinsa din finala.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

In cateva minute Romania da startul campionatului european 2016.

Momentan ma abtin sa fac comentarii referitoare la lipsa de valoare a jucatorilor nostri.

Hai Romania!!!

Tutush
    Tutush
    Participant

Am urmarit deja toate meciurile de pana acum. Suntem in grafic in sensul ca toate echipele au parut la fel de bune. Se joaca fotbal cu daruire. Avem sanse sa trecem de grupe daca nu incepem cu vedetismele care ne caracterizeaza. Ai nostri o ard din gura ca vor egal cu elvetienii si victorie cu Albania dar eu le-as sugera sa bata intai Elvetia fiindca se poate iar in ultimul meci nu se stie… Nu am remarcat la noi pe nimeni.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Sa mori tu? Ai scris exact cuvintele mele pe care ti le-am spus la telefon. Esti papagal sau ce? Nu ai si tu o parere a ta? Sau vrei doar sa ma enervezi?

Tutush
    Tutush
    Participant

Boss da un pronostic la meciul cu Albania

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Albania este o echipa pe care o putem invinge.

Problema noastra cea mai mare este inconsistenta de la un meci la altul.

Cineva ne facea candva o caracterizare frumoasa si adevarata, spunea asa: Romania are o echipa care poate invinge oricand orice echipa a planetei, din pacate, este capabila si sa fie invinsa de oricare dintre echipele acestea.

Sau cum spunem noi, facem un meci bun si doua proaste. Putem sa ii batem dar putem si sa pierdem. Echipa noastra nu are valori individuale dar nici ca echipa nu valoreaza prea mult.

Steaua 1986, cea care a castigat Cupa Campionilor Europeni, avea jucatori care au ramas in memoria suporterilor pentru vecie prin calitatile lor, Lacatus pentru viteza cu care fugea si rautatea in joc, Boloni pentru suturile puternice, loviturile libere si pase lungi, la fel Tudorel Stoica pasator de 40 metri, Bumbescu cutitarul, trecea mingea de el dar jucatorul nu, Belodedici caprioara din Carpati, un fundas cu tehnica impecabila si tot asa.

Ce calitati stiti voi la papagalii astia din ziua de azi? E vreunul dintre cei convocati in nationala care se poate lauda cu ceva? Nu sunt in stare sa bata un corner, un 11 metri, nu tu dribling, nu lovituri de cap, nimic, nimic. O echipa de rahat fara viziune. Daca intrebi pe cineva despre echipa Romaniei ce stie despre ea nu o sa aflati nimic fiindca nu stim sa driblam, nu stim sa ne aparam, nu suntem echipa tehnica, nu de posesie, nu marcam…

In tinerete am jucat si eu fotbal si in scoala generala si in liceu, in vacante la Buzau, in diverse echipe si contra diverselor echipe, dar niciodata nu am intrat pe teren cu gandul ca echipa mea sa piarda sau sa faca egal, NICIODATA! Mereu am dorit sa castig, motiv pentru care acesti baieti luati separat sau ca grup coordonat de un antrenor trecut, obosit, nu valoreaza nimic. Tin cu ei doar fiindca joaca folosind numele tarii mele dar atat, nu ma reprezinta, nu au valoare, nu au personalitate, nu au mentalitate de invingatori. Joaca probabil doar cu gandul la viitoarele contracte pe care vor sa le prinda.

Suntem ca un zer ramas dupa toate procesele care urmeaza prelucrarii laptelui adica prostii prostilor.

Parerea mea!

Catalin
    Catalin
    Keymaster
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Deci Romania a plecat acasa. Nu vreau sa mai vorbesc despre meciul cu Albania, atata ca dupa parerea este cea mai mare umilinta a fotbalului romanesc. Sa te bata si elimine Albania la un turneu final e o performanta uriasa!

Am vazut in seara asta o Italie frumoasa, si Belgia stie cate ceva, Germania e pe val… Dincolo, Portugalia o echipa mica cu un Ronaldo oportunist care nu arata nimic dar asteapta in continuare o pomana. nu m-ar mira sa ii vad undeva sus de tot.

Merg pe Germania!

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 12 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.