Recent Replies

Recent Topics

Cuba – pamant roditor

Acasă Forumuri Expeditii, Concursuri, Evenimente Cuba – pamant roditor

Acest subiect conține 9 răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de golden fish golden fish acum 4 ani.

Vizualizare 10 articole - 1 la 10 (din 10 în total)
  • Autor

admin
    Keymaster

Cu gandul la o clima mai calda am ajuns virtual in Cuba. M-au impresionat cateva chestii despre care nu stiam, cum ar fi faptul ca salarul mediu este de 19$/luna ( mai putin de 70 ron/luna )! Pana nu demult cetatenii nu aveau dreptul sa detina telefon mobil sau calculator PC. Dupa destramarea URSS, importul de petrol si chimicale folosite intens in agricultura au disparut. Dar, cu un oarecare efort din partea auoritatilor agricultura Cubei a devenit una organica, ECO. Acum in Cuba sint interzise prin lege folosirea chimicalelor in agricultura. Prin restructurarea industriilor agricole, prin eforturi științifice pentru găsirea de soluții organice, Cuba a reușit rapid să convertească cu succes toată agricultura la producția organică. În ziua de azi, numai agricultura organică este permisă de lege. Oare la ei cum se poate?

In rest se pare ca e o tara frumoasa locuita de niste oameni care abia asteapta turistii ca sa profite in toate felurile posibile de pe urma lor. Multe plaje, pescuit oceanic si pe rauri, cocktail-uri cu umbrelute si femei frumoase.

admin
    Keymaster

Oare gasim un caiac sa ne duca pana acolo? Pe harta nu pare foarte departe.

admin
    Keymaster
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Seamana ca si spectaculozitate cu partidele mele de obleti din Comana. 🙄

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Doar ca astia mi se par ceva mai mari.

golden fish
    golden fish
    Participant

DA SI MIE MI SE PAR O IDEE MAI MARI DECAT AVATII,DA DE UNDE ,VRABIA MALAI VISEAZA….

golden fish
    golden fish
    Participant

CRED CA AS PUTEA TRAI ACOLO MAI BINE CA AICI,ACOLO CEL PUTIN MANANC CE PRIND SI SLAVA DOMNULUI AM CE SA PRIND ,NU CA LA NOI.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Hai nu va mai plangeti, de maine e liber la pescuit!!!
    Ce mai conteaza ca nu avem ape …

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Pana ieri a fost prohibitia. De azi se poate pescui. Din pacate ploua, si nu pare sa se imbunatateasca conditiile nici pentru maine. Si de poimaine iar la munca…………………

golden fish
    golden fish
    Participant

Ce bine ca s-a terminat prohibitia,de azi am sa ma pot duce ,legal,sa vad cat au mai crescut apele,cu cat au mai depasit cotele, cat s-au mai tulburat,nu-i asa ca e misto?….

Vizualizare 10 articole - 1 la 10 (din 10 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.