Recent Replies

Recent Topics

CUM SCAPATI DE RECLAME? SIMPLU.

Acasă Forumuri Social, politic si administrativ CUM SCAPATI DE RECLAME? SIMPLU.

Acest subiect conține 9 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de bogdan bogdan acum 4 ani, 5 luni.

Vizualizare 10 articole - 1 la 10 (din 10 în total)
  • Autor

Anonim

Adblock Plus – pentru navigare fara batai de cap
    Adblock Plus este o extensie de browser web dezvoltata initial pentru navigatorul web Mozilla Firefox, iar la ora actuala exista si o versiuni pentru navigatoarele Google Chrome si K-Meleon.
    Principiul de functionare al acestei extensii este urmatorul: se analizeaza con?inutul paginilor, se compara acesta cu o lista de situri bine cunoscute care furnizeaza anunturi (de exemplu: retelele Google Adsense, 2Parale, eMAG ProfitShare, etc). Elementele din pagina care ar trebui servite din acest sit sunt eliminate din structura HTML a paginii, iar corespondentele lor vizuale (imagine, animatie flash, etc) nu mai sunt afisate.
    Pentru ca listele de ‘situri bine cunoscute ca furnizoare de reclame’ nu au cum sa includa tot continutul de tip reclama, este posibila dezactivarea selectiva a blocarii reclamelor pe situri, pagini individuale, sau chiar pe elemente grafice individuale.
    Eu il folosesc de ceva timp si sunt foarte multumit.
    De aici il puteti descarca https://addons.mozilla.org/ro/firefox/addon/adblock-plus/

Catalin
    Catalin
    Keymaster

E ok dar ia spune-mi, pentru reclamele de la televiziuni care ti se baga pe gat cu forta in timpul programelor nu poti sa ne scapi? CNA vad ca nu poate, la fel cum nu poate sa ne protejeze in ultimii 20 de ani de nesimtitii care atunci cand baga reclamele dau sonorul mult mai tare si esti mereu nevoit sa umbli la sunet. Sau de reclamele mincinoase de genul cea mai buna pasta de dinti…, singura apa minerala… cea mai buna margarina… ?
    Ai vreun program pentru asa ceva? Chiar si crakuit?

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Eu vreau mai multe reclame la TV, de-alea cu absorbanti si cu aripioare!

Anonim

Exista o posibilitate, nu te m-ai uiti la tv. Eu in ultimi ani ma uit foarte putin la tv si de obicei nu la programele astea nesimtite gen pro tv s-au antena1. Au numa emisiuni de rahat si nimic educativ, pacat ca se uita foarte multi copii iar parintii nu realizeaza cat rau le fac. Televiziunea din punctul meu de vedere este un mod foarte usor de a prosti lumea, iar la noi a reusit intr-o proportie foarte mare. Am foarte multe exemple pe care le pot da dar ma abtin.

Anonim

Ca sa nu se inteleaga gresit un anumit lucru am sa subliniz faptul ca am fost prin multe tari iar in unele am stat destul de mult timp CA LA NOI LA NIMENI CU TELEVIZIUNEA, IN AFARA NU SE DA ASA MULTA PROSTIE CA LA NOI, IAR ASTA SE SI VEDE. SE POATE FACE O COMPARATIE INTRE BERIN SI BUCURESTI DE EX. STAI 10 MINUTE IN CENTRU FIECARUI ORAS SI AI SA VEZI UNDE SUNT M-AI MULTI OAMENI ,,CIVILIZATI”.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Mai este o varianta, sa ne mutam intr-o zona lipsita total de asa zisa civilizatie, Delta Dunarii. Fara tv, net si alte contacte cu lumea asta. Macar cateva saptamani pe an, 6,7,8.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Televiziunile comerciale traiesc din reclame. Dar televiziunea nationala încaseaz? abonamente si mai primeste bani si de la bugetul de stat. De ce mai baga reclame? Si tot sint pe pierdere!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓ ❓

Anonim

Pai tot ce este de stat este in pierdere.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

M-am gandit azi noapte si am descoperit misterul de la TVR. Pai la ce emisiuni proaste au, astia platesc reclamele ca sa le poata difuza si sa mai faca ceva rating.

Vizualizare 10 articole - 1 la 10 (din 10 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.