Recent Replies

Recent Topics

Scandaluri, accidente, situatii delicate, solutii

Acasă Forumuri Social, politic si administrativ Scandaluri, accidente, situatii delicate, solutii

Acest subiect conține 31 de răspunsuri are 5 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 3 săptămâni.

Vizualizare 12 articole - 13 la 24 (din 32 în total)
  • Autor

Iulian
    Participant

Poliţia din Austria investighează cum bancnote în valoare de mii de euro au ajuns să plutească pe Dunăre, în Viena.Bancnotele au fost descoperite sâmbătă de un trecător aflat în zonă care a sărit în fluviu şi le-a adunat.Un purtător de cuvânt al poliţiei a precizat pentru BBC că suma recuperată este în valoare de aproximativ 100.000 de euro.
    Potrivit poliţiei, în zona din care au fost recuperate bancnotele nu a fost raportată nicio infracţiune, astfel că poliţia continuă să investigheze de unde au apărut bancnotele din fluviu.Poliţia austriacă a anunţat iniţial că bancnotele de 500 şi 100 de euro ar fi contrafăcute, dar, ulterior, a admis posibilitatea că ar fi vorba de bancnote reale.Trecătorii din zonă au observat, sâmbătă, un băiat în Dunăre şi, îngrijoraţi că ar putea fi vorba de un caz de sinucidere, au alertat autorităţile care au aflat că acesta doar intenţiona să colecteze bancnotele din fluviu.

În Austria, orice persoană care găseşte bani şi îi predă poliţiei are dreptul la 5-10% din sumă.

În cazul în care proprietarul sumei de bani descoperite în Dunăre nu este identificat într-un an, întreaga sumă va fi acordată băiatului.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Ceva despre pescuit mai scriem si noi pe site-ul asta?

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Pai iesi la pescuit si scrie!

Vezi ca se anunta vreme frumoasa

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Nu m-am exprimat eu foarte clar, ma refeream la ceva in legatura cu pescuitul nu neaparat depsre activitatea de pescuit desfasurata in aceasta perioada.

Daca nu aveti inspiratie in legatura cu ceva despre pescuit nu e nici o problema, nu e obligatoriu sa scriem zilnic cate ceva chiar daca nu are legatura cu tema site-ului. Hai sa scriem mai mult in topicurile despre pescuit decat in cele off-topic daca se poate.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Imi aduci aminte de raposatul Nelu…

Scriem fiecare ce ne trece prin cap

Sunt destule scrise si despre pescuit si vor mai fi, relax!

Esti prea stresat…

Si inca ceva ce nu a inteles nici omul ala, mai intai de toate suntem oameni si apoi pescari. Pentru a ne putea duce la pescuit trebuie sa muncim, sa mancam , sa dam cu aspiratorul… E firesc sa ne pese de tot ce e in jurul nostru si sa luam atitudine.

Si asta am mai scris-o, cine nu vrea sa ne citeasca e liber sa schimbe canalul!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Si fa si tu o statistica si vezi cate subiecte sunt legate de pescuit in ultimile zile si ai sa vezi ca ai baut apa dupa raposat. ( sau poate bere )

Iulian
    Participant

Bogdane scuza-ma ca te intreb, esti cumva la vre-o aniversare si nu ai cu cine sa te certi?

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Asa cum va povesteam mai sus, dupa scandalul cu emisiile de la VW iata ca au aparut rand pe rand si altii. Astazi a sosit randul celor de la Mitsubishi.

VW a castigat deja! 

Masinile lor se vand la noi precum painea calda si au scos modele noi pentru aproape fiecare model vechi. 

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Va mai amintiti de copilul sfasiat de caini in parcul Tei? Am citit astazi sentinta din dosarul respectiv si ma simt cumva revoltat. 

Deci, un rezumat scurt al faptelor arata asa: parintii care sunt direct responsabili de viata propriilor copii deleaga oral aceasta competenta bunicii acelui copil, bunica ce la randul ei ii pierde din vedere pe ambii frati in parcul Tei.

Cu toate acestea judecatorul decide ca nici parintii si nici bunica nu au avut nicio vina! Ba mai mult, primesc si daune morale in valoare de 2,4 milioane de euro!

Proprietarul terenului are de executat si 3 ani de inchisoare.

Imi vine iar in minte cazul Huidu cu 3 nevinovati trimisi in lumea celor drepti de catre un cretin care nu a platit in niciun fel si care astazi ne rade iar in nas de pe Prima TV. 

Cine dracu judeca fratilor in tara asta? Cum poti sa dai un astfel de verdict? Eu cred ca principalul vinovat este parintele neglijent care merita sa il decazi din drepturile parintesti si sa il incarcerezi fara judecata. Poate ca amaratul ala de proprietar de teren a avut ghinionul ca vreun boschetar sau hot sa ii gaureasca gardul. Dar chiar si fara gard, in conditiile in care nici parcul nu avea gard sau alte atatea zone nu au gard, unde e responsabilitatea parintilor?

Imi pare foarte rau de bietul copilas pentru moartea groaznica dar pe parinti as vrea sa ii vad la inchisoare si nu sa ii stiu prin baruri si luxuri pentru tot restul vietii ca urmare a acestui eveniment nefericit.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Deci romanii incep sa se trezeasca… 

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Tocmai ce poporul a primit cadou o tema de gandire, moartea lui Condrea.

A murit, nu a murit? Oare are vreo importanta pentru noi oamenii de rand? Nu are. Dar are faptul ca PSD ul isi face jocurile in liniste profitand de prostia noastra… Si ne vor duce iarasi la exasperare in urmatorii cel putin 4 ani!

Tutush
    Tutush
    Participant

Si eu sunt cumva pe aceeasi lungime de unda cu tine. Mort sau viu omul trebuie sa plateasca. Daca e vinovat doar el. PSD va castiga din prostia si indolenta romanilor. Asa va fi mereu.

Vizualizare 12 articole - 13 la 24 (din 32 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.