Recent Replies

Recent Topics

Dezvaluiri cutremuratoare

Acasă Forumuri Off Topic Dezvaluiri cutremuratoare

Acest subiect conține 12 răspunsuri are 5 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 2 ani, 2 luni.

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 13 în total)
  • Autor

Anonim

Mihaela Niculescu se afla în spatele autocarului si i-a vazut pe ceilalti turisti cum au zburat prin parbriz, când autocarul de 25 de tone se lovea de stânci. Turista norocoasa a fost salvata însa de crengile copacilor si de niste muntenegreni inimosi, care au sarit imediat în râpa si s-au luptat pentru vietile românilor.

“Dup? ce s-a izbit de parapet, am vazut cum se sparg geamurile de la parbriz si cei din fata au început sa fie spulberati, ridicati de pe scaune si eu nu stiu cum am iesit din autocar, si m-am trezit în niste pomi”, a povestit femeia

Când m-am trezit în pom, am început sa strig si la scurt timp s-au auzit drujbele, veneau sa taie pomii ca sa-si caute loc si am fost luata pe o targa si dusa cu ambulan?a la spital. Am fost singura în ambulanta. Pe fiecare cum îi scotea îi ducea la spital într-o viteza nemaipomenita. N-am putut sa-mi explic, m-am gândit ca poate si ceilalti vor fi salvati si ne vom întâlni cu totii la spital

Povestirile cutremuratoare relatate de cei care au reusit sa scape din ghearele mortii au fost relatate femeii care a asigurat comunicarea dintre victime si medicii din Muntenegru.

“Pot sa va spun ce au zis ei, ca soferul a avut o viteza mai mare, nu a cunoscut prea mult terenul, care este foarte dificil si de aceea s-a întâmplat acest accident. I-au zis soferului sa încetineasca. Au descris cum s-a întâmplat, au fost constienti când s-au rostogolit cu autobuzul, vedeau frunze, crengi de copaci, simteau loviturile. Chiar una dintre paciente a spus ca mama ei a cazut cu burta pe picioarele ei si apoi i-a picat o piatra pe cap. Totul s-a întâmplat foarte repede”, a povestit femeia care a ajutat atât pacientii, cât si medicii din Podgorica.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Viteza prea mare…hmmm… Chiar vorbeam cu Bogdan despre viteza prea mare. Ea nu se masoara in km/h ci in fractiuni de secunda ce stau intre viata si moarte. Cand curba iti cere 20 km/h atunci 50 km/h e o viteza mare, foarte mare. Singura solutie ca sa evitam o nenorocire este sa respectam legile, semnele, pe ceilalti participanti la trafic. Sa invatam de la soferii civilizati din tari civilizate.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Mai domnule Eugen, pune mana si ma suna!!!

Trebuie sa facem permisele alea ANPA si PG urile.

Lasa supararile, chiar daca tu crezi ca ai dreptate sa fii suparat…

Hai ca te astept la mine cu o cafea? Vii???

Tutush
    Tutush
    Participant

de cateva zile imi apare pe pagina o lista foarte lunga cu scriri si foarte greu ajung sus sau jos. Nu se pot pune mai ăutine ca inainte?

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Asta incerc sa repar acum.

Dar tu ce faci? Nu esti la munca? Sau trebuie neaparat sa bagi ceva de vina cuiva ca sa-ti incepi bine ziua?

Tutush
    Tutush
    Participant

Te-ai ofticat? Daca stiam ca tu esti cu reparatiile ziceam mai multe. Munca mea de moment e sa stau acasa cu fetita asa ca am suficient timp sa vad diversele anomalii care apar pe aici. Asta nu e rautate. Sunt capabil de multe alte tampenii mult mai mari dar ma abtin ca ma blocheaza Bossul. Deja pe facebook m-a blocat si pe pagina voastra si pe grupuri si fara macar sa fac ceva. E mare Bossul, e Urias.

Iulian
    Participant

Sigur ai facut ceva rau Tutush de ai fost blocat peste to in afara de site. Recunoaste si tu o data in viata.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Tutush, nu stiu daca chiar m-am ofticat, dar m-ai prins exact in momentul in care incercam sa remediez problema semnalata de tine. O observasem cu o seara inainte, dar nu am mai avut disponibilitatea sa ma ocup de ea. Sper ca nu ti-a afectat foarte mult situatia profesionala sau familala acea intarziere.

Daca ai observatii la site si la forum, te rog sa le spui. In masura priceperii si a timpului meu disponibil voi incerca sa le rezolv. Daca nu esti satisfacut, nu te obliga nimeni sa na mai urmaresti.

Si dupa cum probabil ai subinteles, nu voi fi eu acela care iti va da KO pe acest forum atata timp cat ai un limbaj decent si civilizat. Deocamdata nu mi-ai dat astfel de motive chiar daca la unele postari ale tale am simtit oarece  tentative de lovituri sub centura.

Si acum vreau sa te interb ceva sincer. Acolo pe la voi, pe Sena, se pescuieste avat? Cu siguranta exista avat si acolo.

Tutush
    Tutush
    Participant

Sincer? Parerea mea este ca avatul este o prostie. Stiuca, salaul, somnul sau crapul sunt pestu si nu vatul. Cred ca in Franta nu a auzit nimeni de el si nici nu intereseaza pe nimeni. Aici oamenii merg la munca nu la frecat menta la pescuit toata ziua. Voi confundati lucrurile rau de tot. Pasiune inseamna de cateva ori pe an dar la voi pescuitul e job iar munca e pasiune.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Ce bine le zici mai frantuzule! Voi! Sa vezi ce ‘voi’ iti dau eu cand vii in tara, iti scot eu aerele astea de european …

Daca aia nu stiu ce este avatul inseamna ca sunt niste mari ignoranti fiindca eu spre exemplu cunosc sute de specii de pesti si alte vietuitoare ale planetei fara a le fi intalnit vreodata. Ca pescari oricum europenii aia civilizati sunt varza. Un roman le da oricand lectii de pescuit, ma rog, si de braconat, furat, mintit…

Fa-mi o placere si cand mai vorbesti ceva in numele tau fa-o ca un adevarat roman si nu ca un strainez smecher ce nu ai fost si nu vei fi never!

Cu respect, Boss

Iulian
    Participant

Florăria unor adventiști din Tisau jud Buzau S.C. Vis Floral Garden S.R.L

Cum poți ajunge sclav la patron, mai rau ca negrii pe plantație!

De multe ori ne imaginăm că munca la negru ne poate aduce bani mai mulți în buzunare,dar de cele mai multe ori ne păcălim singuri. Este și cazul soției mele care s-a angajat la o florărie cu renume din Buzău unde i s-au promis acte, bani și lucru civilizat, nu ne imaginam că după câteva luni,vom ajunge la doctor cu dureri înfiorătoare de spate.Iar de asigurare să nu mai discutăm, banii ni s-a spus că vor fi dați la negru, după ce inițial ne-au păcălit că ne fac acte și dacă cumva vine controlul să dăm bir cu fugiții, să nu cumva să aibă probleme firma. Discutăm despre o florărie, iar salariul negociat ajungea la 1200 lei, dar la final ni s-au dat doar 736 de lei. Munca, destul de istovitoare, și foarte grea pentru un bărbat ca mine, da eu vă povestesc de o femeie de 56 de kg. Patroana, de religie penticostală, avea în cap o singură idée cu care venea duminica de la biserică, femeia este mai presus de bărbat și trebuie să muncească mai mult. Au noua angajate, numai femei care cară, nu vă exagerez zi de zi, pământul pentru flori, cu saci de 100 de kg, dar nimeni nu zice nimic, tace și înghite, ca să pună pe masă o bucată de pâine. Și pe lângă acest aspect trebuie să mai îndure și mirosurile care-ți mută nasul din loc. Patroana, adventistă convinsă, nu se spală cu săptămânile,iar hainele le aruncă în mașina de spălat odată pe lună, că așa le permite religia. Chiar acum cateva zile au primit o amendă de 6000 lei pentru mizerie. Când vine controlul și-a instruit oamenii să fugă, să închidă solarele să nu cumva să primească amendă. Florile acelea frumoase ajung din Olanda, însă nimeni nu are habar că sunt făcute din mâini bătătorite, coloana chinuită, vă relatez acestea ca nu cumva și alte soții să mai fie păcălite și supuse la treburi grele pe care nici la pușcărie nu le întâlnești. Lumea este drăguță în prima zi când te angajezi, însă nu știi la ce monștri ai ajuns. Iar după o lună ai să faci cunoștiință cu iadul, prin natura felului în care patronii se poartă cu tine, mizeria pe care o întâlnești și mirosurile te duc cu gândul în era primitivă. Si asta nu e tot, aceeasi patroni au fost nevoiti sa plece din alte judete de prin tara pentru acelasi lucru care il fac aici in comuna Tisau lucru recunoscut chiar de ei.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Colegule iarta-ma ca nu iti raspund asa cum meriti dar eu am sange de capitalist si sigur nu ai vrea sa auzi parerea mea.

Sigur nu ai vrea sa auzi nici parerea lui Bogdan si totusi sunt sigur ca o vei auzi. Asta este exact genul lui de subiect pe care adora sa il citeasca atunci cand leaga o musca, doua. Ii mai plac si relatarile legate de spalatul caloriferelor cu Coca Cola dar nu stiu daca mai ai informatii noi cu privire la acest subiect fierbinte.

In fine, si Tutush ti-ar putea da ceva sfaturi fiindca el desi nu prea s-a omorat cu munca, intotdeauna a trait cu impresia ca patronii sunt niste hoti si niste impostori. Apoi el a fost adventist si a trait si lucrat printre ei 15 ani deci ii cunoaste bine.

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 13 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.