Recent Replies

Recent Topics

ELIBERAREA,VIZAREA PERMISELOR DE PESCUIT RECREATIV / SPORTIV 2013

Acasă Forumuri Legi, decrete, regulamente ELIBERAREA,VIZAREA PERMISELOR DE PESCUIT RECREATIV / SPORTIV 2013

Acest subiect conține 1 răspuns are 1 voce și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 4 ani, 11 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

PROGRAM:

SEDIUL CENTRAL – Luni – Vineri 08:30—16:30

Filiala Regionala Moldova – Vineri 08:30—16:30
    Filiala Regionala Muntenia – Vineri 08:30—16:30
    Filiala Regionala Oltenia – Vineri 08:30—16:30
    Filiala Regionala Transilvania – Vineri 08:30—16:30 la toate punctele de lucru (Timisoara,Arad,Oradea,Deva,Satu Mare,
    Baia Mare,Cluj,Sibiu,Tg-Mures)
    Directia Maritima – Vineri 08:30—16:30

DOCUMENTE NECESARE PENTRU ELIBERARE
    Pentru permisele cu valoare integrala – 30 lei:

– actul de identitate, original si copie;
    – dovada platii taxei de eliberare a permisului conform, HG nr. 1016/2009 privind cuantumul taxelor de licentiere si autorizare în pescuit si acvacultura având codul de cont nr. 20160103;
    – timbru fiscal sau chitanta reprezentând contravaloarea taxei extrajudiciare de timbru – 2 lei.

DOCUMENTE NECESARE PENTRU VIZARE
    Pentru permisele cu valoare integrala – 30 lei:

– permisul de pescuit recreativ/sportiv 2012;
    – dovada platii taxei de eliberare a permisului conform, HG nr. 1016/2009 privind cuantumul taxelor de licentiere si autorizare în pescuit si acvacultura având codul de cont nr. 20160103, original si copie;
    – timbru fiscal sau chitanta reprezentând contravaloarea taxei extrajudiciare de timbru – 2 lei.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Vineri am fost la Giurgiu unde am incercat sa imi vizez permisul de pescuit conform informatiilor publicate de catre ANPA. Am aflat insa cu stupoare ca ei nu vizeaza momentan si ca poate doar la Bucuresti cineva ti-ar pune o stampila pe permis. Lamuriri care te fac sa iti iei campii. Problema mare este ca fara permisul vizat pe 2013 nu pot obtine avizele pentru frontiera si asta ma supara rau.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.