Recent Replies

Recent Topics

Eliberarea, vizarea permiselor de pescuit recreativ/sportiv 2018, 2017, 2016

Acasă Forumuri Legi, decrete, regulamente Eliberarea, vizarea permiselor de pescuit recreativ/sportiv 2018, 2017, 2016

Acest subiect conține 28 de răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 6 luni, 1 săptămână.

Vizualizare 5 articole - 25 la 29 (din 29 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Am inteles ca de la inceputul anului au dat 4 comunicate, fiecare il contrazicea si pe precedentul si pe urmatorul. In final avem o concluzie care in orice tara civilizata ar fi regula de bun simt si anume, orice permis anual isi pastreaza valabilitatea pana in momentul in care exista conditii pentru cumpararea celuilalt nou. 

La noi e haos. Cumpar permis de pescuit in decembrie, platesc integral adica pentru 12 luni dar beneficiez de el cateva zile. Apoi vine 1 ianuarie, zi in care statul nu lucreaza, nu elibereaza nimic, in schimb legea lui de rahat ii permite sa imi faca dosar daca ma gaseste pescuind, De tot rahatul, nu?

Acum chipurile au inteles si ei ceva dar stati asa ca nu e deloc bine fiindca cel care din diverse motive nu a facut anul trecut permis, nu poate pescui nici acum deci discriminare.

Defapt este doar nepasare si sfidare, la scara mica si la scara mare. O tara condusa gasti de sfidatori ordinari!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Cineva a facut o harta cu tarifele cerute de diversele asociatii de pescari din toata tara, pe baza informatiilor furnizate de catre pescari.

Preturile mai pot varia in judete datorita numarului mare de asociatii care isi manifesta dreptul de a elibera aceste permise. Ce ofera ele, ce obligatii au si cine stabileste tarifele si cheltuirea banilor ramane un mare mister.

Cu siguranta noi vom pescui pe aceleasi ape murdare, saracite in peste si pline de braconieri.

Catalin
    Catalin
    Keymaster
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Coada de 2 ore astazi la sediul ANPA din Bucuresti la eliberarea permiselor pentru pescuitul sportiv 2017. Gratuite!!!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Abia a inceput noul an si iata ca ne putem lauda ca am obtinut permisele de pescuit ANPA si ARBDD. Ambele sunt gratuite dar au fost luate pe cai diferite, cele pentru Delta le-am luat online inca din decembrie iar cele ANPA le-a ridicat George astazi de la sediul lor din Buzau. 

Incepand de astazi defapt aceste permise se vor putea ridica in toata tara in functie de programul fiecarei filiale ANPA. Cu ele vom pescui pe Dunare si pe restul apelor libere, neconcesionate.

Urmeaza sa incepem acum vanatoarea de PG uri, avizele de pescuit in zona de frontiera adica.

Vizualizare 5 articole - 25 la 29 (din 29 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.