Recent Replies

Recent Topics

LA PISCINA LAUDATA

Acasă Forumuri Social, politic si administrativ LA PISCINA LAUDATA

Acest subiect conține 5 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de bogdan bogdan acum 4 ani, 10 luni.

Vizualizare 6 articole - 1 la 6 (din 6 în total)
  • Autor

Anonim

Cum a trecut luna lui cuptor dar caldura abia acum si-a intrat pe deplin in drepturi, sotia mea ma tot batea la cap ca vrea la piscina. Zis si facut ca doar nu puteam sa o pacalesc la nesfarsit ca o duc maine si tot asa. Ne urcam in masina pe la ora 12 pe o caldura infernala si plecam la piscina de la Hotel Pietroasa (cica cel mai tare din Buzau) aflata in apropiere de Manastirea Ciolanu satul Hales. Ne fiind adeptul aglomeratiei m-am dus lunea si asa si a fost cand am ajus acolo nu era lume multa dar in comparatie cu piscina era cam aglomerata. Trecan pe aleea de pe langa piscina mi sa parut ca apa are o culoare ciudata dar nu am vrut sa spun nimic sa nu creada sotia ca nu am chef de balaceala. Am urcat pe o terasa frumos amenajata si am cerur 2 bilete stiind ca in cursul saptamanii pretul este de 10 ron iar wikend 15 ron dar surpriza mi se inmaneaza patru bilete , doua de 15 si doua de 5 ron. Cand am cerut explicatie mi sa spus ca vinerea si lunea se considera tot wikend si se mai taxeaza si separat cate 5 lei de sezlong. In fine am plecat sa ma racoresc in piscina dar cand ajun la ea mi se confirma temerea , apa era foarte murdara nu se vedea la 30 de centimetri prin ea si mai era si plina de toate ganganiile posinbile ( erau si cateva muste dar .ro nu l-am vazut) . Eu am spus din start ca nu intru gandinduma la cate boli se poate transmite prin apa aceea infecta dar sotia mea totusi vroia sa faca baie dar cand a bagat piciorul in apa si-a schimbat radical gandirea. Apa era foarte rece . Am vrut sa cer banii inapoi pe bilete dar cum la noi in Romanica trebuie sa te tiganesti cu angajatii care mai au si cate o mutra acra m-am lasat pagubas si am plecat acasa. Din cate am inteles cica acolo schimba apa la 2 saptamani, mie nu prea imi vine a crede dar fie ca ei.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Sa veniti la Deva cand mai vreti la piscina. Si Streiul e foarte bun de facut baie in perioada asta, mai limpede decat Marea Egee.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Daca aveai lanseta Bogdane nu te mai gandeai sa faci baie in Strei dar asa te inteleg. Se ocupa de cleni altii.

Anonim

Si eu te inteleg Bogdane. Chiar te compatimesc.

Anonim

Apropo, sunt destui aluni pe acolo nu?

bogdan
    bogdan
    Keymaster

No, bag seama ca v-au atins replicile mele rautacioase din zilele trecute. Sint fericit cand vad cu cata inversunare vreti sa ma necajiti. Inseamna ca am avut succes.
    Cat despre cleni si baie in Strei sper sa va fac sa va inghiteti limba dupa weekend, daca reusesc sa-mi fac timp.
    Nu va ingrijorati prea tare baieti, ma decsurc eu cumva si fara lanseta aia. Oricum va multumesc ca va ganditi si la mine.

Vizualizare 6 articole - 1 la 6 (din 6 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.