Recent Replies

Recent Topics

Maliuc 2013

Acest subiect conține 10 răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 4 ani, 10 luni.

Vizualizare 11 articole - 1 la 11 (din 11 în total)
  • Autor

bebeu
    Participant

Pe data de 08-06 2013 a inceput aventura noastra la Maliuc. I-am cunoscut pe Bogdan, Catalin, Florin,Gabi si pe Sebastian, oameni deosebiti cu care am impartit camera, dar si aventurile pe care le-am avut la pescuitul avatului si bibanului, la musca. Eu nu mai pescuisem la musca, fiind adeptul pescuitului stationar. Cu ajutorul lor, care m-au initiat cu multa rabdare (si cu multe muste) am indragit acest stil de pescuit.Multumesc prieteni ! Ma bucur ca am avut privilegiul sa cunosc niste oameni ca voi.Cu toate ca ne despart multi km.sper sa ne mai intalnim. Eu nu am sa va uit !

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Salut Bebe,

Bine ai venit si pe forumul nostru!

Sa sti ca si noua ne-a facut placere sa te cunoastem. Sigur ne vom mai intalni la cate o partida pe undeva prin tara daca pastram legatura. E foarte probabil sa ne vedem in toamna tot la Maliuc.

De maine ajunge si Catalin acasa si vom avea mai multe poze si filmari pe site, si ceva articol despre expeditia asta la Maliuc in curand.

Acum urmeaza sa primesti un premiu fiind primul care a postat pe forumul musca.ro.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Si eu am ramas cu o impresie foarte placuta despre micutul nostru grup de la Maliuc. Gabi spunea ca au fost nereguli la organizare, cu bucatareasa si probabil administratorul care mai bagau prin propriile sacose si inclin sa ii dau dreptate dar nu pot sa ii dau dreptate cand spune ca el s-a lecuit de mers cu grupul. In primul rand ca datorita grupului costul de transport i-a scazut la o treime, apoi EL a fost cel care tot timpul a facut parte separata de grup iar in ziua cand noi toti ne-am rugat de el sa vina la cazarma, am facut-o fiindca ne era teama sa il lasam acolo singur. Nu stiu de ce nu a inteles asta si de ce grupul i s-a parut ostil. In ce ma priveste toti baietii mi s-au parut ok, inclusiv Gabi, si asa cum spune si Bogdan vreau sa ne revedem. Cu siguranta imi doresc sa merg in toamna si voi face tot posibilul sa merg si sper sa mearga si ceilalti. Sta in puterea noastra ca sa ne organizam mai bine acum ca stim cu ce ne-am confruntat. Si una peste alta sa nu uitam ca am avut asigurat acolo timp de o saptamana casa si masa, asa cum au fost, la un pret modic. Eu ma declar multumit si dau acestei expeditii nota 9+.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Si o precizare pe care o fac la recomandarea lui Bogdan, Gabi despre care fac vorbire este Ivan I. Gabriel din Stefanesti si nu Gabi care a organizat iesirea.

seby71
    Participant

Salutare membrilor care au facut parte din echipa de 6 pescari stationari si muscari de la Maliuc.
    Am ramas cu o impresie foarte buna despre Bogdan,Catalin,Florin,BEBEU ,Gabi, oameni deosebiti cu care am impartit dormitorul dar si aventurile pe care le-am avut la pescuit.Bucuria traita alaturi de voi m-a facut sa trec mai usor peste micile impedimente legate de masa ,cazare.
    Cele mai frumoase capturi la musca si la feeder,bucuria cand prindeau cate 3-4 bibani odata,stationarul la feeder unde platica era scoasa una dupa alta,avatul pacalit la muste toate au facut expeditia mai frumoasa.Ma bucur ca am avut prilejul sa cunosc oameni ca voi si poate in septembrie refacem echipa la Maliuc.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Salut Sebi, sa stii ca ma gandesc serios cu Bogdan sa ne organizam si sa ne reintalnim in toamna. Am deja cateva idei care ne vor face viata mai usoara acolo… o sa vedeti.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Nu uitati sa verificati macar la cateva zile sectiunile Galerie Foto si linkul youtube unde ne chinuim zilnic sa punem materialele din Maliuc apoi vor urma multe altele.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Mai sint aproximativ 2 luni pana la ” Maliuc Return – 2013 ” ( sper din tot sufletul sa ramana valabila invitatia ).
    Pare destul de mult, dar daca te gandesti putin mai bine si scazi zilele de servici, concediile si zilele petrecute impreuna cu familia, observi ca nu mai e chiar asa. Sint necesare unele pregatiri pe care nu le-am facut la prima vizita in Maliuc ( multi dintre noi fiind prima data in Delta Dunarii ).
    Cred ca ar fi indicat sa ne organizam din timp zilele in care vom face drumetii cu barca pe canale si lacuri ( bibani si alti rapitori ), zilele pe care le vom petrece in jurul garnizoanei ( stationar, somni, salau si avati ).
    Ar fi bine sa ne organizam mai bine si in ceea ce priveste arsenalul transportat. Eu am carat vreo 5 bete si am folosit doar 1 ( unul, pentru avat si biban ), am cumparat momeli si nada din Tulcea, impreuna cu Florin, si am dus inapoi din ceea ce nu s-a deteriorat.
    Deci am facut destul de multe greseli, si doresc sincer sa nu le repet. De aceea sper ca, cu ajutorul celor interesati de Maliuc 2, sa ne organizam mai bine si sa fim mai productivi.
    Asteptam propunerile celor care inca mai intra pe forum, si ar fi bine sa ne grabim putin deoarece timpul trece mai repede decat ne dorim.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Vorbeste cu Gabi de la Infopescuitul.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

NOU! ULTIMA ORA!

Actualizari DE PE SURSE OFICIALE despre ” MALIUC RETURN – 2013 “: in jurul datei de 12 octombrie se va reintra in forta in tabara de la MALIUC!!!

Zilele urmatoare vor aparea si detaliile, data exacta se va comunica cat se poate de repede, sint mai multi factori care decid acest lucru.

Toti cei 3 utilizatori ai forumului sa dea refresh necontenit acestei pagini, data oficiala poate sa apara in orice clipa!!!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Suna bine, trebuie sa incepem pregatirile…

Vizualizare 11 articole - 1 la 11 (din 11 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.