Recent Replies

Recent Topics

Obtinerea permiselor de navigatie

Acasă Forumuri Legi, decrete, regulamente Obtinerea permiselor de navigatie

Acest subiect conține 9 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de bogdan bogdan acum 3 ani, 11 luni.

Vizualizare 10 articole - 1 la 10 (din 10 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Deschid acest subiect impulsionat de un coleg pescar, si barcagiu cu care am avut un schimb de idei pe tema permiselor si regulamentelor de navigatie pe Dunare si in Delta si o fac cu ajutorul fratelui lui Eugen, Ionut care a reusit sa isi obtina, si nu usor, permisul pentru Dunare si care are in plan sa isi ia si urmatoarea categorie. Am primit de la el un CD cu toate materialele folosite si culese de el special pentru acest examen, materiale pe care le voi posta pentru toti acei interesati. Voi mai reveni si cu alte detalii cum ar fi taxe, tipul examenului, locuri…

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Notiuni fundamentale pentru certificat conducator ambarcatiune agrement cu motor

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Marinarie

Attachments:
    1. Marinarie.pdf
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Regulament navigatie pe Dunare

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Efectul de guvernare al carmei

Nelu
    Nelu
    Blocat

bai ce de multa inginerie pe aici, important este sa o ai, ce se intampla acolo jos mai putin ne intereseaza, zic eu! 🙂

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Sunt materiale din care se da examenul!!! Deci cine vrea barca cu motor sa puna mana sa invete.

Nelu
    Nelu
    Blocat

aha!…nu am stiut, prefer condusul pe uscat!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Si eu, sunt deja setat pe vasle, rame si padele. AUziti nebunie, sunt vreo 1300 pagini A4 de documentatie!!!

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Nici nu stiu sa numar pana la 1300. Cred ca voi pilota gondola toata viata. Sper ca nu se va introduce examen si pentru gondola. Despre taxe nu am sperante sa scap, dar macar de examen.

Vizualizare 10 articole - 1 la 10 (din 10 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.