Recent Replies

Recent Topics

Pescuit in Germania

Acasă Forumuri Pescuit prin Europa Pescuit in Germania

Acest subiect conține 9 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de bogdan bogdan acum 3 ani, 11 luni.

Vizualizare 10 articole - 1 la 10 (din 10 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Marele Boss va saluta din Germania mai exact din Maihingen, Bavaria, restaurantul Zur Goldenen Sonne al lui Hubert. Aici am dat mustele artificiale pe bere si snaps. Recomand berea locala Furst Wallerstein dar sa fie pils, care este EXTRAORDINAR DE BUNA !

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Ne bucuram ca la mustele noastre se prinde si bere buna.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Cateva capturi din zone prin care din pacate pentru mine am trecut ca gasca prin apa… Nici nu speram ca avatul urca pana langa Berlin si nici pe Rin nu prea credeam dar iata ca exista si sunt cam frumusei. Dar daca ajung cumva si anul asta pe acolo ce ziceti?

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Mai bine sa nu fi curios ce ti-as zice eu!

Am vazut un reportaj cu niste insecte efemere care in cateva zile isi fac toata treaba pe lumea asta, si dupa ce-si incheie socotelile cad pe suprafata apei cu milioanele. Cu milioanele sint si pestii care se ospateaza. Asta se intampla in Germania pe Dunare, dar nu mai stiu unde, cu siguranta nu in Berlin ca erau paduri si locuri frumoase.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Fatuca asta din imagini, Ina Be, are antecedente la capitolul prins avati uriasi in Germania. E adevarat ca acolo avatii sunt cumva si putin protejati fiindca a cam scazut numarul lor dar exemplarul asta sigur va muri curand de batranete… Lanseta si mulineta par a fi de categorie usoara.

golden fish
    golden fish
    Participant

Catalin,cu asa barca asa avati.La noi cred ca exemplarele astea sunt rara avis doar pe mijlocul dunarii daca-i mai gasim.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Eu m-as multumi sa prind chiar doar fatuca. Fara avat si fara barca. Oare la ce pot sa prind asa ceva in afara de $$$?

golden fish
    golden fish
    Participant

La Euro sau mai ai o sansa cu niste lingouri.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Sau mai ai o sansa cand o sa mai creasca Tedi si o sa aduca el acasa asa ceva, dar tu o sa te uiti doar prin gaura cheii probabil.
    Totusi avatii aia sunt prea mari pentru noi, mi-e greu sa gred ca voi prinde asa ceva in Romania. Pe Mures? Sanse minus infinit! Barca isi merita banii doar cu tot ce e in ea, in rest prefer copaia mea.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Cu lingouri n-am incercat, doar cu lingourite si numai niste marlite amarate am reusit.

Sigur pe Mures mai este unul, dar e demult rezervat.

Vizualizare 10 articole - 1 la 10 (din 10 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.