Recent Replies

Recent Topics

Pescuit in judetele Galati si Buzau

Acasă Forumuri Pescuitul pe râuri Pescuit in judetele Galati si Buzau

Acest subiect conține 197 de răspunsuri are 6 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 4 luni.

Vizualizare 12 articole - 181 la 192 (din 198 în total)
  • Autor
    Nelu
    Nelu
    Blocat

– da, de aceea am subliniat ca a intrat o musca!normal ca era cu “ro” la coada, dar eram nedumerit cum acest spion a reusit sa ne depisteze!
    -5-6 persoane ca tine, si fara masa, incap lejer!
    4 ca mine si cu o masa(plina cu bunanatati)cam inghesuiti, dar tot incap!
    -scuza nr.1:in legatura cu dictia, intr-adevar, presedintele ne trimite mesaje subliminale sa devenim mai calmi la ce ne asteapta de acum incolo!
    scuza nr.2: la ora 16.00, la aprox.42 grd. la soare, noi toti cautam coropisnite intr-o mlastina, caldura mi-a incetinit procesorul!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

De oftica, fiindca am vazut ca tot iesiti la pescuit, ieri am plecat spre SULINA…

Am sa va trimit zilnic imagini si poate si filmari ca sa va oftic si eu…

Am sa prind milioane de pesti!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Astazi pe raul Buzau

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Iata o frumoasa captura de crap salbatic prins astazi pe raul Buzau undeva mai jos de podul de la Vadul Pasii, in spate la Avicola mai exact. Desigur vreo cateva saptamani nu va recomand sa mergeti acolo din cauza oportunistilor care au auzit pontul si care vor invada locul.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Zilele trecute au fost raportate capturi frumoase de avat in multe zone ale tarii. Pe raul Siret un pescar se lauda cu 35 avati frumosi!

Apa a cam fost peste tot tulbure.

Iulian
    Participant

Astazi am vrut sa ies si eu la un pescuit de clean pe Niscov. M-am pregatit si am dat fuga la rau dar ajuns acolo apa era maro asa ca am facut stanga imprejur si acasa cu mine.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

E jale mare printre pescarii din toata tara. In Galati numai vorbe urate despre Siret si Prut. Iata doar cateva cuvinte de la un coleg galatean:

“Ieri dimineata am plecat la 2.45 de acasa la ora 3.30 aruncasem prima lanseta la ficat de pui cat ma pregateam sa o pun pe a doua pac se si agatase un somotel de vreo 700 grame am aruncat o pe a doua si apoi la vreo 30 min inca unul apoi tot am schimbat momelile ca nu mai tragea nimic degeaba pana la ora 13 cand am plecat nimic, cand am plecat observasem 2 baieti mai incolo de mine aveau impreuna 15 lansete intinse pe 50 metri abia o platica de maxim 500 grame si ziceau ca stau de la 4 dimineata deci e jalnic de slab anul.”

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Ieri am avut un drum prin Buzau, judet, si mi-a trecut prin gand sa arunc si lanseta pe vreun rau dupa clean dar nu s-a putut. Toate apele sunt namoloase, mizerabile. Am trecut Niscovul, Buzaul, Saratelul si Slanicul. La Berca  ma gandeam ca gasesc ceva activitate de obleti chiar daca am ajuns acolo pe inserat insa nu era nimic. E si cam intarziata vremea, deja se apropie noiembrie, frunzele in copaci erau toate ruginii, poroambele sunt dulci si ghebele sunt la putere. Incepem sa ne gandim la sarbatori…

Catalin
    Catalin
    Keymaster

O captura frumoasa de stiuci pe undeva pe Siret. 

Zona este in nordul Moldovei, Suceava, si captura este de ieri

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Daaaa, super tare!

Vreo 15 marlite la vreo 5 kg, impreuna… . Atat ne duce mintea, atat avem!

Prea multe si mici retinute!

La primavara iar se vor plange ca nu se mai prinde nimic fiindca braconierii au scos tot din garla.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

E la fel ca in politica, voteaza hoti si apoi se plang ca sunt furati si nu au de niciunele

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Am invatat sa pescuiesc in judetul Buzau, pe rauri, parauri mici sau mai mari. 

Am incercat multe metode de pescuit in timp dar iarna, la copca niciodata fiindca nu m-a atras. 

Acum ma uit la pescarii de pe raul Buzau de parca as vedea un film…

S-au prins carasi, lateti si clenuti si s-au folosit pe post de momeala viermusi si libelule iar locatia undeva intre podurile Maracineni si Vadul Pasii

Vizualizare 12 articole - 181 la 192 (din 198 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.