Recent Replies

Recent Topics

Pescuit in judetele Galati si Buzau

Acasă Forumuri Pescuitul pe râuri Pescuit in judetele Galati si Buzau

Acest subiect conține 197 de răspunsuri are 6 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 2 luni.

Vizualizare 12 articole - 13 la 24 (din 198 în total)
  • Autor
    golden fish
    golden fish
    Participant

Am fost aseara la pescuit la Cotul Pisicii unde am pescuit pe timp de noapte si am avut parte de drillul vietii mele soldat din pacate cu ruptura si fuga cu cel mai drag vobler mie. Cu siguranta nu stiu ce a fost dar avand in vedere ca era noapte nu putea fi decat somn sau salau.In zona aceea e foarte mult rapitor de noapte cat si foarte mult avat (de toate marimile).Am dat ziua la avat dar am avut o zi super proasta marcata de evenimentul de ieri noapte,incat nu mi s-a legat nimic de taparine.Si ptr ca nu- mi era de ajuns mi- am pierdut si rotativa aia misto cu palete de avat si taparina de muste din pene facuta de mine acum doua zile.Catalin locul ala e un fel de El Dorado al avatilor si are si curentul ala pe care il cauti tu.Luat asa per total a fost frumos ,oricum am pus cutitul pe tambur si am rupt tot firul si luni ma duc si- mi caut fir ca lumea.Acum va las ca la 2 plec la pescuit de noapte la Chici la somn( sau ce- o fi).Vorbim maine

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Pestii scapati sunt cei mai mari si nu doar atat, sunt cei pe care nu ii uiti niciodata. Transforma aceasta pierdere intr-o placere, nu e greu, in viata e foarte important sa stii sa pierzi. Si echipeaza-te cu ce trebuie si du-te peste el si prinde-l pe nemernic!
    Fac tot posibilul sa ajung la Galati cu prima ocazie ivita. Dar nu sta in baza mea, ai vazut cam tot ce pot face eu si cu siguranta asta poti face si tu deci urmareste-i si prinde-i!

golden fish
    golden fish
    Participant

Am fost la Dunare azi noapte si nu am prins decat un somotel la aproape doua kg si o mreana,dar ce este imbucurator e faptul ca s-a limpezit apa si au inceput sa traga obletii si chiar m-am distrat cu noua jucarie de la Catalin care merge brici.Mai fac vreo doua zile pauza si dupa aia vedem incotro o luam.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Ce ai testat tantari sau imbracate?

De bunaciunile din poza ce zici?

Attachments:
    golden fish
    golden fish
    Participant

Tantarii,ca celelalte au carligele cam mari si obletii erau micuti.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

? cred ca e invers, tantarii sunt pe 18 si imbracatele pe 20-22. Ciudat dar important este sa isi faca treaba.

golden fish
    golden fish
    Participant

Mie mi sa parut ca e invers.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Sa vii cu niste poze ca sa stiu pentru viitor ce merge acolo.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Cristina, mai lasa si tu umblatul ala cu noaptea in cap si mai spune-ne si noua ce faci… Prinzi ceva sau doar fugi de acasa?

golden fish
    golden fish
    Participant

Buna baieti,sincera sa fiu mai mult fugim de acasa ca peste nu prea mai este cu apele astea mari.Din ce am auzit azi de la cineva Prutul e braga,Siretul e braga si el asa ca nu a ramas decat Dunarea .O faza misto am avut ieri(de fapt a avut- o Adi) cand incercand sa prinda obleti cu una din frumusetile de la tine,a venit un avat care in valtoarea atacului a reusit sa plece cu trei muste dupa el ca sa nu mai zic de buldo ,mie mi- a lasat numai musca de sus sa o am de amintire.Dar ce- a mai tare faza a fost cand pleca pestele cu taparina dupa el iar buldo tinea loc de colac mergand la suprafata si facea v- ul ala perfect.Dupa ce ne-am distrat privindu- l am inteles de ce a rupt, frana era stansa de mine considerand ca la obleti nu e necesar dar oricum mi- am invatat lectia.Maine plecam iar pe noapte dar vom incerca si alt loc mai in aval ca aici ziua e cam aglomerat.Daca ma lasa vantul ca pe aici bate cam tare,voi muscari cand se lumineaza si poate gasesc niste obleti mai mari ca tot ce am prins pana acum erau din aia mici.Despre avati sunt cativa dar nu mari cred ca au undeva pana in 500 gr.Astept cu nerabdare sa mai scada apele sa incepem pescuitul ala adevarat si mai ales sa putem ajunge la locurile noastre.Catalin cand o sa mai scada o sa tinem legatura , poate iti faci drum pe la Galati sa mergem la Scurta sau la Cotul Pisicii.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Cristina, ai reusit sa ma faci gelos. De ce numai cu Catalin mai ti legatura dupa ce mai scad apele? Si ce-i daca sint mai tanar? Inseamna ca ca nu am voie sa ajung la Scurta?

No, lasa! O sa va arat eu cleni si avati adevarati de pe Mures tocmai cand mai scad apele si Catalin va fi la Galati!

Din fericire pentru voi, deocamdata sint in standby fortat datorita ploilor. Dar toamna va fi lunga si frumoasa aici la Deva. Razbunarea va fi cumplita!!!!

golden fish
    golden fish
    Participant

Imi cer scuze Bogdan,dar stiam ca sansele tale de a veni sunt mici asa ca m- am orientat spre Catalin.Ptr mine ar fi bucuria cu atat mai mare daca ai reusi sa ajungi si sa avem ocazia sa mai facem o haiduceasca ca la Pardina,asa ca atunci cand va fi momentul vezi cum poti sa faci sa vii cu Catalin.

Vizualizare 12 articole - 13 la 24 (din 198 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.