Recent Replies

Recent Topics

Pescuit in Tara Hategului

Acasă Forumuri Expeditii, Concursuri, Evenimente Pescuit in Tara Hategului

Acest subiect conține 28 de răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 3 ani.

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 29 în total)
  • Autor
    bogdan
    bogdan
    Keymaster

Excursie Tara Hategului!

Ne dorim sa organizam cateva programe in acest an impreuna cu cititorii site-ului nostru.

Programul a fost conturat in linii mari de anul trecut, dar datorita capriciilor vremii si a indisponibilitati doritorilor nu se prea poate respecta organigrama. In aceste conditii, prima excursie se pare ca va fi pe apele Tarii Hategului in ultima saptamana a lunii iunie.

Oferim 6 locuri de cazare in cabana de lemn, iar la corturi se pot instala aproximativ 5-6. Exista curent, iar apa pentru spalat este din paraul care strabate incinta. Deci nu este pentru fitosi.

Se pare ca deja avem mai mult de 6 doritori, dar ei nu au pretentii de cabana, se simt mai bine in cort. Cartierul de baza va fi undeva mai sus de localitatea Vetel, jud. HD, iar apele dorite pentru a fi incercate sint intr-o raza de maxim 130=150 km.

Binenteles doritorii se vor putea caza la cort sau la pensiunile din zona ( contra cost ), pentru a fi dimineata devreme aproape de locurile de pescuit.

Pestii care pot fi capturati cu muste/streamere sint avatii, bibanii, pastravii si lipanii. Binenteles si stiuca, daca vine cineva cu streamere de stiuca. Noi am mai prins stiuculite si cu streamere de avat. Mai exista si salau frumos, dar eu inca nu am descoperit locurile. Asteptam doritori, orice pescar cu bun simt e binevenit!

Cei care doresc participarea, sint rugati sa trimita e-mail la muscapunctro@ gmail.com

Multumim pentru colaborare,

MPR.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

???? Nimeni ????

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Ma inscriu eu dar vreau niste locuri bune unde sa prind obleti. Se poate?

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Este si obleti, dar mai mult bobleti,

golden fish
    golden fish
    Participant

Super idee,super locuri pacat ca nu ma pot inscrie si eu mi-as fi dorit sa ne cunoastem si sa participam la cateva partide de pescuit.Sper sa postati multe poze cu peisajele si capturile de acolo.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Ma pregatesc deja, incep sa imi fac bagajele. M-ar interesa daca se poate sa stiu meniul.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

O parte din meniu este Balta Cozia o vezi in atasament, consumatia e obligatorie. Nu am mai fost de 3 ani acolo. Bibani mari si stiuci.

Pozele nu sint facute de mine, nu imi ardea de facut poze atunci.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Felul principal va fi compus din pastravi si cleni pe raurile si lacurile dintre Hateg si Petrosani, iar la desert avem Muresul cu avati si cleni.

Bobletii sint din plin la aperitiv pe Strei si Mures.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Meniul va fi destul de bogat, asa ca sa va rezervati macar 5-6 zile pentru al consuma pe tot.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Coordonatele GPS ale Headquarter-ului: 45.877811, 22.800883 – se vede o cabana ascunsa partial de padure, in google earth.

Coordonatele lacului Cozia: 22.82612,45.87320

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Locuri si clenuti pe Streiul Inferior.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Si clenutii acum!

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 29 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.