Recent Replies

Recent Topics

Pescuit in zona Comana

Acasă Forumuri Pe unde am pescuit in ultimul timp Pescuit in zona Comana

Acest subiect conține 67 de răspunsuri are 6 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 3 ani, 7 luni.

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 68 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Am fost azi si pe la Vali la Falastoaca si am iesit cateva ore. Pe bratul vechi al Neajlovului am capturat doar o stiuca desi am avut amandoi mai multe atacuri si Vali chiar a scapat vreo doua dupa ce s-a luptat putin cu ele. Erau cam figurante azi. Am dat si in capatul bratului dar nici nalucile si nici mustele nu au dat rezultate. Acolo e multa rosioara si biban si a luat Vali cateva rosioare la viermusi apoi am plecat pe Arges. Nu va recomand sa mergeti fiindca e crescut de vreo doua saptamani si e tulburel si cu gunoaie. Doar cativa obleti am vazut si atat. Tineti aproape daca vreti stiri din zona. Neajlovul este plin de linte si pescuitul cu artificiale devine aproape imposibil.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Am pescuit astazi prin mai multe locuri si m-am bucurat de prezenta lui Gabi. Am inceput pe Neajlov la Calugareni unde a capturat Gabi un clean iar eu am avut cateva atacuri de marlite. S-a mai alaturat echipei si colegul Sorin cu care am plecat prin Comana la obleti. Am facut incalzirea cu cativa apoi am fost izgoniti de vant si de niste gaste obraznice care tot atacau la buldo si speriau „bobletii” grasi. Am continuat partida la Falastoaca unde am pescuit tot la bobleti in zona de sub cascada Neajlovului. A mers destul de bine. Maine avem ca tinta tot Falastoaca unde vom incerca la balastiera bibanii la muste artificiale, stiucile de pe bratul mort si iarasi bobletii de la cascada.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Recunoasteti personajul?

bebeu
    Participant

Gabiiii ! Oare ce ganduri ti-or mai fi dictat extraterestrii !!?? 🙂

bebeu
    Participant

Gabi are farmecul lui incontestabil, si cu toate ca este un pic atipic,(sau poate tocmai de aceea ) cei ce s-au intersectat cu el, intr-un fel sau altul, stiu ca este un baiat bun.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Sint sigur ca in imaginea din de mai sus este renumitul ” Clean de Comana “. Corect?

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Sa ii spunem clean de Neajlov fiindca a fost capturat la Calugareni. Astazi ne-am intalnit si cu verii lui adica stiuca de Falastoaca, obletii si avatii de Neajlov si bibanii de balastiera. Cu totii s-au bucurat de musculitele noastre si au fost si eliberati.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Bebe, am auzit cu durere in suflet ca in nordul capitalei s-a incheiat sezonul de pescuit asa ca te invitam pe la noi prin sud. Precum vezi aici inca este activitate si speram sa fie toata iarna.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Dar tipul acela dragut, cu camera de filmat sub brat, cine este? Sa nu spui ca e insusi Ivan I. Gabriel! Imi place si lanseta si mulineta.

bebeu
    Participant

Nu Cataline, dar crapul si carasul nu pra mai mananca prin baltile private pe unde pescuiesc eu, si pe rauri nu prea ma duc ca nu am cu cine.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Doua noi intrebari,
    1. Cine este personajul?
    2. Ce tip de echipament foloseste la pescuitul cu musca al obletelui? (marca, modelul si actiunea)

bebeu
    Participant

Cred ca, in orisice caz, lanseta este de mare sensibilitate ! Imi place si mandrina lansetei.

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 68 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.