Recent Replies

Recent Topics

Pescuit pe Mures

Acasă Forumuri Pescuit pe Mures Pescuit pe Mures

Acest subiect conține 40 de răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 11 luni, 3 săptămâni.

Vizualizare 5 articole - 37 la 41 (din 41 în total)
  • Autor
    bogdan
    bogdan
    Keymaster

In Delta iti voi arata cum se prinde morun la musca uscata!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Incep sa apara imagini desecretizate cu capturile de avat ale lui Bogdan. Asta este de la Mintia dar stati sa le vedeti si pe cele din Delta fiindca am uitat sa va spun ca acolo cred ca a fost cel mai activ pescar! Contrar tuturor comentariilor si supozitiilor rautacioase ale unor colegi cum ca el ar avea in Delta doar rolul de a asigura buna dispozitie si ar fi direct raspunzator doar cu asigurarea stocului de lichide, ei bine, de cele mai multe ori era primul care arunca lanseta la apa, a pescuit si noaptea la avat si salau si avea permanent lanseta pregatita langa el. Si a capturat o gramada de pesti! Un real pericol!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Undeva in Ardeal, intr-o zona a albiei raului Mures, o captura draguta si foarte interesanta de avat.

Naluca artificiala si miscare lenta, cheia succesului.

12 ianuarie 2017

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Captura frumoasa de avat pe un Mures tulburel in zona Unirea din Alba. Iunie 2017

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Un avat de Mures, de sfarsit de iunie 2017.

Declarat de catre apartinator ca avand 70 cm, in fine pare sa aiba 70 cu coada cu tot dar e destul de gras si frumos.

Tot apartinatorul se lauda ca exemplarul a fost pacalit cu un vobler handmade dar daca ar fi sa ne gandim ca el, laudatorul este si facatorul de voblere atunci incep sa am ceva dubii… Oricum, si minciuna este o vorba si chiar una de mare pret in zilele noastre asa ca hai sa ii acordam meseriasului prezumtia de nevinovatie si sa il felicitam pentru captura.

Vizualizare 5 articole - 37 la 41 (din 41 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.