Recent Replies

Recent Topics

Pescuit pe râul Olt

Acasă Forumuri Pescuitul pe râuri Pescuit pe râul Olt

Acest subiect conține 27 de răspunsuri are 4 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 1 an, 11 luni.

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 28 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

O imagine trista de pe raul Olt undeva la Draganesti

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Am avut ocazia sa pescuiesc pe raul Olt de multe ori si aproape ca am testat toate portiunile lui, izvoare, podis, defileu sau varsare dar rezultatele au fost mai mereu nesatisfacatoare. Dupa parerea mea si dupa multele filmari existente pe internet, Oltul ar putea fi raul cel mai braconat din tara si nu ma gandesc la o zi a anului ci la suma tuturor zilelor. O alta parere pe care o am este aceea ca tinand cont de lungimea si debitul lui, de formele de relief traversate si de multimea de baraje si lacuri de acumulare, acest rau ar fi trebuit sa fie numarul unu pe harta pescarilor din Romania.

Nelu
    Nelu
    Blocat

deh, oltenii sunt cei mai mari braconieri!…..

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Astazi pe Valea Oltului, la Brezoi, un coleg pescar a capturat un clean la vobler intr-o pauza de 10 minute pe care a facut-o pe drum.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Locuri frumoase, pescari, aglomeratie si mult braconaj. Pe Olt langa Ariusd, Covasna 2015.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Cine cunoaste faptasii de prin padurile de pe langa raul Olt?

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Astazi pe raul Olt in zona localitatii Arpasu de Jos. Somn de 31 kilograme dupa spusele omului. Eliberat? Nu stiu, nu se specifica nimic. Spunea cineva ca in zona aia nu prea s-a mai prins somn de un an dar ca spera ca de acum sa se prinda. Sigur ca da…

Catalin
    Catalin
    Keymaster

O alta captura a lui nenea pescarul de pe Olt. Frumos pestele, pacat ca asemenea exemplare ajung sa fie facute untura.     

Nelu
    Nelu
    Blocat

pai un astfel de exemplar e minunat bors si pe gratar!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Un bors de cati litri? 500? Cred ca trebuie sa mai si mancam asa este.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Hai mai bine sa ne imaginam cum o fi fost drilul decat la ce se poate prepara din acea captura.

Mi-e o foame de crapa pietrele!!!

Nelu
    Nelu
    Blocat

Cataline, din cap, coada, aripioare totul portionat faci cam de trei ori bors(cate o oala)iar trunchiul ramas(cam 15kg) il tai rondele, pui la pungi cate3-4kg, daca mai ai si musafiri in 4-5 reprize il devorezi!

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 28 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.