Recent Replies

Recent Topics

Pescuit si agrement pe bratul Sulina

Acasă Forumuri Pescuit si agrement in Delta Dunarii Pescuit si agrement pe bratul Sulina

Acest subiect conține 77 de răspunsuri are 6 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 8 luni.

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 78 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Am cativa prieteni care de la o vreme pescuiesc in zona orasului Sulina. In aprilie pana sa inceapa perioada prohibitiei au fost acolo la crap si au facut treaba buna dar asta cu ajutorul unui prieten localnic ce le-a asigurat cazare si transport intr-un loc bun. Acum pleaca dupa somn fiindca asa cum probabil stiti, somnii au activitate si este un moment prielnic. Si cand spune localnicul ca merge pai merge…

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Am mai scris dar nu strica sa repet ca merita sa vedeti macar odata in viata Sulina. Poate fi dragoste la prima vedere asa cum a fost pentru mine. Fuga de la Maliuc la Sulina si cele doua zile petrecute acolo au fost frumoase si pe langa amintirile cu care am ramas ar mai fi si locurile bune de pescuit descoperite acolo. Multe canale, lacuri, Dunare si mare deci cam tot ce se poate pentru ca un pescar sa poata fi satisfacut. Cazarea la Mila 2 si indicatiile domnului Relu plus experienta noastra si ochiul ager cand vine vorba de rapitor au facut sa avem ceva rezultate bune dar si sa ne gandim la mai mult. Daca aveti posibilitatea sa ajungeti acolo sa nu ezitati, sigur o sa va placa.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Prietenul Andrei care zilele astea pescuieste prin Sulina m-a sunat astazi ca sa ma tina la curent cu activitatea de acolo. Si este destula fiindca sunt pescari care au prins crapi de 10-15 kg si chiar si el era undeva intre mila 6 si 7 ancorat cu barca in Dunare in dreptul pragului si dadea la crap. A luat cativa frumosi si destui de 2-3 kg. Momeala este mamaliga la patratele mari si porumbul dar un nebun a reusit sa prinda si cu boiles. Avatul e foarte activ iar el a reusit sa ia cativa apropiati de doua kilograme dar nu a insistat dimineata sau seara. Streamerele prinzatoare erau de la mine deci un motiv in plus de bucurie. La plaja sezonul s-a cam terminat. Pana joi cand pleaca sper sa mai aflam ceva noutati, mai ales ca tare as mai merge si eu cateva zile pe acolo.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

M-a sunat iarasi Andrei de la Sulina. Il sfatuisem aseara sa iasa pe intuneric la avat si asa a facut, a iesit la ora 6. Avatii erau acolo si a luat numai bucatele frumoase de peste 2 kg, toate la streamerele de la clubul nostru. Era fericit iar eu deja fac planuri de Delta… Adun trei, patru baieti si o iau spre Pardina sau Balteni. La Sulina daca ajungeti careva sa nu uitati de trei locuri importante daca vreti sa dati la avat, Mila 2, Bara Sulina si podul de langa plaja.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Oare de ce-mi vine sa sparg monitorul cu toporul?

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Serviti de aici niste buntati!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Sunt facute de curand cred…
    Dar degeaba le avem daca stam in casa.
    Hai sa lasam lenea si sa mai iesim pe teren.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Da, sint de o zi. Si deocamdata n—am unde sa pescuiesc cu ele. Muresul e murdar. Mai bine le dau la altii… .

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Am plecat in expeditia Sulina martie 2014. Suntem in Tulcea si asteptam sa ne imbarcam. Urmeaza 14 zile de aventura cu cortul si barca…

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Suntem ok. Prindem avat. Scrumbia inca nu urca si nu se prinde nici la plase decat accidental. Plecam de la Mila 2 catre plaja.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Am campat pe langa Bara Sulina si ne relaxam cu albitura. Am facut platica pe jar si o fiertura de urzici de ne-am lins pe degete. Aseara a plouat dar acum e soare si cam frig. Avatul nu mananca aici. Vom pleca mai departe…

bebeu
    Participant

Va invidiez!! Distractie maxima in continuare, va doresc !

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 78 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.