Recent Replies

Recent Topics

Simona Halep

Acasă Forumuri Tenis Simona Halep

Etichetat: ,

Acest subiect conține 7 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 3 luni, 3 săptămâni.

Vizualizare 8 articole - 1 la 8 (din 8 în total)
  • Autor
    bogdan
    bogdan
    Keymaster

De o vreme incoace am inceput sa o urmaresc, si imi face placere. Nu credeam ca ma voi trezi vreodata cu noaptea-n cap sa ma uit la tenis de camp.

Un scurt, dar conludent rezumat din meciul de azi dimineata:

https://www.youtube.com/watch?v=4E0QAxFn8-Y

Maine dimineata in jurul orei 4.00 va incepe meciul cu SERENA WILLIAMS.

MULT SUCCES SIMONA!

MULT CURAJ, NU AI CE PIERDE!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

O fata care promoveaza munca si bunul simt, ceva foarte rar in Romania!

O fata care le-a aratat celorlalte multe, ca succesul nu vine neaparat odata cu scoaterea sutienului sau a chilotilor.

Un model pentru intreaga generatie tanara.

Sa fim alaturi de ea !

HAI SIMONA! 

Nelu
    Nelu
    Blocat

da, e o fata muncitoare, insa nu are deocamdata clasa!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

A pierdut dar a fost aproape si de o victorie. 

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Cine merita sa poarte drapelul la olimpiada?

Mare scandal in sportul romanesc pe aceasta tema. De ce? Fiindca avem prea multi sportivi de talie mondiala si nu stim pe care sa il alegem.

Parerea mea:

Catalina Ponor are 5 medalii olimpice in palmares si indiferent de cine ar fi Halep sau Neagu nu cred ca i se pot lua aceste merite. Mergem la o olimpiada, o competitie la care Neagu, cea mai buna hambalista a lumii, nu are nicio performanta.

Halep, a dat o declaratie care m-a dezgustat, o declaratie egoista si rautacioasa cum ca ea se astepta sa fie aleasa, ma rog sau Neagu. Pai in pana mea, tu nici nu stii daca mergi la Rio, te sucesti de la o zi la alta, spui ca viata si sanatatea ta sunt mai presus de olimpiada dar ai vrea sa fii portdrapelul tarii. Scuza-ma mai fata dar nu meriti! Tu nu stii ce e aia patrie si patriotism! Tu stii doar sa faci bani pentru tine! Mi se pare rusinoasa atitudinea asta aroganta. Si inca ceva, ai iesit definitiv din inima mea!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Nu am vrut sa mai scriu nimic de tine Simona!

Nici nu as fi avut prea multe motive fiindca nu ai aratat mare lucru de la ultima mea postare si pana azi. Astazi te-ai calificat in finala de la Roland Garros si ai sansa sa devii numarul 1 mondial daca te impui.

Bravo tie! Nu stiu daca vei castiga si nici nu prea ma afecteaza rezultatul finalei. In continuare te vei bucura de multii bani pe care ii vei castiga si poate ca vei implica cumva si tara noastra in aceste rezultate.

Atat!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Bravo Simona! Esti locul 1 WTA! Greul abia acum incepe…

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Din octombrie Simona este locul 1 in clasamentul tenisului feminin mondial dar de azi cred ca a devenit si numarul 1 mondial in ceea ce inseamna joc de tenis si nu doar statistici. Am pus linkul rezumatului din semifinala cu Kerber si sincer m-a uimit jocul ei. E hotarata, puternica, agila, tehnica si tactica si are o stapanire demna de un lider mondial. Nu era asa, anul trecut juca ceva si cateodata dar acum e altceva. Lua cate un punct greu nemtoaica si se bucura ca un copil dar Halep a fost foarte stapana pe ea, mi-a placut. O vad castigatoare in Australia dar si daca pierde nu-i bai, cu jocul pe care il are acum e clar ca poate bate pe oricine, oricand. Ce sa mai zic, sa vina Serena!

https://www.youtube.com/watch?v=nTi92CDq8WI&t=4s

Vizualizare 8 articole - 1 la 8 (din 8 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.