Recent Replies

Recent Topics

Unde pescuim si cum?

Acasă Forumuri Pescuit pe bălți private Unde pescuim si cum?

Acest subiect conține 4 răspunsuri are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 1 an, 5 luni.

Vizualizare 5 articole - 1 la 5 (din 5 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Am un prieten pescar bolnav de stiuca. Se mai pacaleste si cu alti rapitori dar in general sculele si accesoriile il dau de gol. In weekend a fost pe o balta pe langa Bucuresti si si-a cam facut de cap. Ma tenteaza si pe mine sa incerc dar nu cred ca o sa am timp.
    Vreti sa stiti pretul baltii?
    20 ron pe zi!!!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Am gasit aceasta propozitioara pe Facebook la o postare cu un crap gras prins pe o balta

Record personal 23.6 kg, Goldcrab critic echilibrat 14mm.

Iertati-ma ca imi exprim parerea intr-un mod mai direct si poate vulgar dar cred ca genul asta de oameni sunt dusi rau cu capul. Ei chiar cred in tampeniile astea debitate…

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Vreau sa va atrag atentia astazi asupra unui gen de anunturi publicate in ultima vreme tot mai des pe paginile de vanzari accesorii pescuit.

Concret, omul asta zice asa:

Vand 4 mulinete Daiwa Infinity 5000 BR in stare impecabila
    Funcționare 10/10
    Aspect 10/10
    Folosite de 2 ori!
    Achizitionate in 2014 de la Arrow
    Vin insotite de tamburi de rezerva
    Incarcate cu fir de 0,35 Trabucco si inaintas textil

Cat de prost sa fii sa crezi bazaconia asta? Defapt stati asa ca e tara plina de prosti… In fine, din 2014, pescuite de doua ori, asta ma duce cu gandul la masinile aduse din Germania cu 80.000 km, din 2006, tinute in garaj, prim proprietar, doctor.

Astia sunt pescarii aia pacaliti de tovarasii lor sa isi ia fel de fel de scumpeturi, le folosesc ca si pe telefoane, cat mai fara atingere, ca mai apoi sa le poata pune la vanzare cu un pret bun. 

Mai baieti, nu cred ca prea conteaza parerea mea pentru voi dar sa stiti ca imi provocati greata! Odata fiindca nu veti avea niciodata bucuria de a va lasa o lanseta in ploaie sau de a da cu ea de pamant de bucurie sau necaz fara ca apoi sa va bagati unghiile in gat, si  doi, fiindca sunteti niste mincinosi si hoti ordinari care umblati cu cioara vopsita.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Mai Catalin, acest vanzator tocmai a descoperit plăcerea pescuitului la rapitor imediat după ce si-a achiziționat arsenalul pentru crap. Mai ca îmi vine sa le cumpăr eu după cum suna anuntul.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Dridu, un loc cunoscut de bucuresteni si care iata a ajuns astazi punctul zero al pescuitului la copca. Caraseala si multa voie buna. Pescari cat cuprinde, gauri una langa alta…

Vizualizare 5 articole - 1 la 5 (din 5 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.