Recent Replies

Recent Topics

Unelte si accesorii pentru pescuit

Acasă Forumuri Naluci artificiale, unelte si alte accesorii pentru pescuit Unelte si accesorii pentru pescuit

Acest subiect conține 117 răspunsuri are 7 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 1 săptămână, 2 zile.

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 118 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Iarna este o perioada buna pentru vizitat magazine si pentru achizitii, perioada in care am obiceiul sa iau magazinele online de profil la verificat produs cu produs. In felul acesta mai aflu ce mai cauta pescarul roman sau ce noutati mai apar pe piata noastra. De multe ori insa trec pe langa anumite produse fara sa le bag in seama pentru simplul motiv ca nu corespund cerintelor mele de moment si trece mult timp pana sa le descopar calitatile.
    La inceput de an va supun atentiei un monofilament din gama de preturi mici-medii care mi-a atras atentia si pe care vreau sa il testez anul acesta. Produs sub marca Jaxon si fabricat in Japonia sau Germania, toate variantele au o caracteristica comuna si anume rezistenta crescuta la rupere.
    0,12-3kg
    0,14-5kg
    0,16-6kg
    0,18-7kg
    0,20-9kg
    Ma tenteaza un 0,18-0,20 pentru avat si vizez aruncarile lungi cu plumbi sau pilkere de 25-40 grame si un 0,12 pentru lanseta de oblete.
    Pretul este 12, 13 ron rola de 150 metri.
    Cum vi se pare?

Attachments:
    bogdan
    bogdan
    Keymaster

Pare foarte bun, dar trebuie verificat. Daca tine si la nod, vreau si eu!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Ahaaaa, eu cumpar, testez si eventual pierd banii. Bravo!
    Dar am sa o fac pentru ca te cunosc. Saptamana asta dau comanda.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Maaaare Domn! Ce bine e sa ai prieteni!

Anonim

Testeaza si pentru mine fratioare.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Am un coleg care a comandat deja firele de la Jaxon. Asteptam sa vedem ce branza face, daca nu cumva a aruncat banii pe apa Niscovului.

Anonim

Te oftici? aaa te oftici?

Catalin
    Catalin
    Keymaster

O smecherie usoara si ieftina gasita pe internet, inchiderea pungilor cu ajutorul unui gat de pet cu dop. Inchiderea este ermetica si in plus nu pierdem din volumul pungii ca in cazul clasicului nod.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Si inca una la fel de ieftina pentru pescarii de copca.

bebeu
    Participant

Astia pescuiesc la copca , noaptea, sau ma insel eu?

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Cu siguranta au si o galeata cu aurolac in sacul ala de nailon!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Eu cred ca descoperirea asta o sa ii faca pe unii sa stea si zi si noapte pe gheata. Daca ai si o lampa cu gaz esti deja prea tare. Nu vreau sa imi pun problema pescuitului de agrement a celor ce stau asa dar asta ramane de discutat.

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 118 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.