Recent Topics

Reply To: Informatii interesante si utile

Home Forums Informatii utile, interesante Informatii interesante si utile Reply To: Informatii interesante si utile

bogdanbogdan
Keymaster

No hai sa lamurim cumva ce inseamna capmarea!

Daca ai o umbrela/baldachin sau orice altceva care te apara de ploaie, soare sau insecte si nu are decat un bat infipt in pamant nu cred ca se poate numi campare. Chiar daca faci gratare, trafic cu arme sau de carne vie sub el toto timpul anului.

Daca ai un cortulet mic in care doar dormi noaptea,iar dimineata il strangi ca mergi in alt loc se numeste campare, conform definitiei.

Ce am gasit eu in dictionare, campare inseamna faptul de a instala corturi. Turistice sau militare.

Cei care au facut legea nu au definit exact ce inseamna termenul campare in Delta Dunarii. Dar ei saracii de unda sa stie daca nu si-au deplasat fundurile lor grase si tabacite din birouri pana in ” perla turismului romanesc ” .

Si, dupa cum zicea si Catalin, este de neconceput sa nu poti pune un cort in Delta. OK, sa platesti o taxa de cort sau ceva, dar nu amenda ca si cum ai fi un infractor! Majoritatea covarsitoare a vizitatorilor Deltei sint pentru a sta in natura langa canale si balti, nu ingramaditi undeva in locurile amenajate ( 2 sau 3 ), posibil si pe bani.

Comments are closed.