Recent Topics

Reply To: Romanii, mix de inteligenta si prostie

Home Forums Social, politic si administrativ Romanii, mix de inteligenta si prostie Reply To: Romanii, mix de inteligenta si prostie

CatalinCatalin
Keymaster

Sunt ziile fierbinti in tara si a te face ca nu le vezi sau ca nu iti pasa echivaleaza cu a nu fi un bun roman. Faptul ca sunt pescar este doar o mica alta calitate pe care o am, sau poate un defect dar nu poti avea o pasiune si doar atat in conditiile in care tara ta freamata. Sunt unii care nu se implica, e problema lor, poate ca in timp neimplicarea lor a devenit o povara pentru noi, dar astazi nu vreau sa vorbesc despre cei fara simt civic fiindca de ei se va ocupa istoria.

Ma bucur ca am avut dreptate atunci cand am spus despre politicieni ca trebuie scosi din viata noastra si ca trebuie sa ne alegem liderii non-politic. Ma bucur ca am prevazut caderea in dizgratie a conducatorilor bisericii. Astazi oamenii cer aceste lucruri si ma bucur ca le-am prevazut cu mult timp inainte sa se intample.

O postare anti-biserica ( atentie, nu anti-Dumnezeu! ) aduna rapid mii de likeuri iar una pupicioasa de biserica abia daca vede cat degetele de la o mana…

Trebuie schimbare, trebuie sa incercam sa ne ridicam, sa lasam in urma trecutul si oamenii care ne trag inapoi. 

Sa incercam sa respectam cu totii legile si sa le aplicam, sa nu mai incercam sa ne ridicam deasupra lor.

Reformele de orice fel trebuiesc incepute cu noi…

Comments are closed.