Recent Topics

Reply To: Povesti pescaresti

Home Forums Dimineata la cafeluta Povesti pescaresti Reply To: Povesti pescaresti

CatalinCatalin
Keymaster

Iata o frumoasa poveste primita de la un pescar aventurier, poveste din Pardina, decembrie 2015

Dragi prieteni,fratilor,pana la urma am plecat in zona la Pardina,nici nu stiu cum sa incep ,datorită proastei organizari bineînțeles vineri am pierdut ultimul bac,am rămas in Tulcea unde ca sa sărbătorim prostia,am făcut un sprit de sâmbătă dimineata am pierdut primul bac.
Într-un final am trecut cu bacul si de aici a început adevarata aventură,am făcut pana la masina după Pardina,nu rezerva,nu cric,nu pompă,ce mai intr-un cuvânt fii ploii,dar cred ca exista un înger al pescarilor,datorita gazdei noastre din Pardina am rezolvat problema,dar s-a dus dracu partida noastră de pescuit.
Sâmbătă seara,ne-am pus iar pe sprit sa sărbătorim a doua prostie in mai putin de 24 ore,care pana la finalele serii sa tăiem un purcel si sa o dam pe sorici si pomana porcului.
Bun si acum sa revin la pescuit,duminica am plecat prin zona,peste ioc,Dunărea pământ ,Stipoc nămol,am găsit ceva canale cu apa limpede,dar stiuca deloc prezenta,foarte dificil prin zona cu un 4*4 un X5,greu făcea fata prin zona.
In concluzie o aventura frumoasă cu multe peripetii,dar nu ne lăsăm.

Comments are closed.