Recent Topics

Reply To: Proiecte si parteneriate

Home Forums Planuri viitoare Proiecte si parteneriate Reply To: Proiecte si parteneriate

bogdanbogdan
Keymaster

Asta trebuia sa fie in topicul ” hai sa mai si visam “.

Voi ar trebui sa fiti niste agricultori mai priceputi decat mine, dar se pare ca ati cam chiulit de la orele de agronomie.

Rosile si ardeii se planteaza rasaduri, pomii seplanteaza puieti, vinetele si castravetii iar prin rasaduri.

Mai bine lasati cate 5-10 euro prin locurile pe unde treceti ca veti fi pomenti mai mult decat daca ati sapa sute de gropite unde sa aruncati cate un pumn de seminte din care vor iesi niste plante ciudate ce vor fi mancate de animale. Sau incercati sa platati un vobler, un jig, o musca artificiala, etc… . Ar fi sanse sa reziste mai mult de o iarna.

Plus faptul ca plantele trebuiesc semanate in anumite perioade si conditii, iar nalucile artificiale si eurocii se pot planta oricand si oricum si pot fi culese si consumat chiar si necoapte.

Eu nu m-as baga partener la plantat si semanat legume prin Delta doar daca vreti neaparat sa facem o demonstratie de prostie si pierdere de timp.

Eu am incercat cu sacii de gunoi. Nu pot sa spun ca a fost peste masura de dezamagitor, dar nici nu m-a uns pe suflet comportamentul oamenilor care pescuiau in zonele respective.

Comments are closed.