Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Regrete

Home Forums Regrete si Multumiri Regrete Reply To: Regrete

Spectator

Privesc si ma minunez ce fac unii pescari din Romania doar pentru a se lauda cu sculele lor de pescuit de sute si mii de euro.  Azi am vazut un videoclip in are un pescar prinde un clean destul de frumusel, cred ca avea in jur de 45 cm. In timpul drilului nu ezita a apropia camera de mulineta sa se vada si cel mai mic scris de pe ea dar si de pe lanseta si bineinteles la comentarii incepe sa ne explice ca mulineta este nu stiu ce firma ca face un ca face alta, batul la fel, firul nici el nu a scapat de nici google translate nu mai stia ce sa traduca. Mai oameni buni, sunteti penibili rau de tot. Am fost plecat in Delta pentru o saptamana cu o cunostinta si in prima seara ne-au furat doua lanstete, una a mea de 80 de lei si pe a lui de 1700 lei. Pe mine ma durut in fund continuind pescuitul fara nici o remuscare iar el  bocea si dupa o jumatate de an ca a pierdut atatia bani.  Nu sunt eu in masura sa va spun pe ce sa va cheltuiti banii dar cred ca sunt destui care nu au ce manca si isi cumpara mulineta de 500 de euro si bat de 1000. Anul trecut trecut eram in delta la stiuca si in acelasi timp se facea un concurs intr-o incinta privata. Castigatorul a luat locul 1 cu trei stiuci care impreuna aveau nici 2 kg si le-a prins  cu niste scule de cateva mii de lei iar eu cu un bat de 90 de lei, o mulineta de 105 lei si fir de 28 de lei 600 de metri am prins 17 stiuci. Am si o cunostinta care vezi doamne este mare pescar de crap si a investit in scule 6000 mii de lei numa anul trecut. Sa il fi vazut de cate ori a venit cu buza umflata de la peste de iti vine sa ii plangi de mila. Sa nu mai spun ca avea atatea lucruri dupa el ca se gandea sa isi cumpere si remorca la masina. Cand se intorcea dupa 3 zile de la pescuit ii mai trebuia 7  zile se se odihneasca si sa isi revina din nervii acumulati. Am fost la pescuit in multe tari dar nicaieri nu am vazut atat prostie ca la noi. Pescuitul sportiv inseamna sa te duci sa te relaxezi sa te simti bine, sa respecti natura pe oamenii de langa tine.

Comments are closed.