Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Planuri de pescuit pe termen lung

Home Forums Planuri viitoare Planuri de pescuit pe termen lung Reply To: Planuri de pescuit pe termen lung

CatalinCatalin
Keymaster

Ceea ce voi va doriti sa faceti maine eu am facut azi!
Ma luase rau de tot dorul de o apa frumoasa si Argesul era exact ceea ce imi doream. Am luat repede la verificat fiecare locusor pe care il stiam incepand de la Darasti si pana apropape de Mihailesti. Culoarea apei e una superba, verde-albastrui, nici limpede dar nici tulbure, nici mare dar nici mica, exact cum ii place avatului. De ce nu a fost si el pe acolo nu stiu…
Scopul meu principal a fost sa vad locurile, sa incerc sa prind un peste si sa testez sculele si accesoriile. Lanseta de 1.80 luata pentru stiuca si pe care am luat-o la testul de azi, s-a comportant excelent. Pretul ei a fost undeva la 80-90 lei parca dar se descurca foarte bine cu doua streamere si plumb de 20 grame. E o Okuma Safina cred, nu stiu sigur fiindca nu ma prea intereseaza. Tot la capitolul teste am trecut si noul pilker reactiv 2016. Nu vreau sa dau mai multe detalii despre el deoarece testele abia au inceput si probabil ca in aprilie voi fi in masura sa emit primele ipoteze. Cert este momentan doar ca lucreaza foarte bine in ape mici-mari, lente-repezi si mai urmeaza doar sa vad ce parere vor avea domnii avati. Mai am multe alte surprize dar iarasi ma feresc sa va povestesc deoarece testele trebuie sa confirme daca ideile mele sau ale lui George sunt sau nu bune de ceva.
Am vazut obletii jucandu-se la suprafata apei si chiar sarind in sus! Ma voi intoarce acolo luni sau marti cand cica ar fi foarte cald si voi avea cu ei o discutie foarte serioasa fiindca astazi cand am dat sa scot mustele de oblete am realizat ca uitasem sa iau la mine plute buldo…
Erau destui pescari pe acolo, se inghesuisera pe o baltoaca jegoasa, probabil la obleti.
Va spun un secret mare, daca obletii s-au pus pe joaca e clar ca si avatii sunt pe acolo prin preajma iar eu am sa fiu cu ochii pe ei!

Comments are closed.