Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Granita dintre vis si realitate

Home Forums Pasiunea mea, munca mea Granita dintre vis si realitate Reply To: Granita dintre vis si realitate

TutushTutush
Participant

Bine v-am regasit dragilor. Iarasi am fost blocat defapt facut spectator. Nu ma mai mira si nu ma mai deranjeaza nimic. Daca tot nu am putut sa scriu m-am pus pe citit si am mai dat de unele anomalii. Ma gandeam de exemplu la expeditia din Norvegia sau la 10 zile cu barca in Delta. Calculele au o marja mare de eroare! Hai sa va luminez. Patru pescari in barca 10zile daca doi sunt slim si doi de 120kg cum calculati voi? Impartiti toata cheltuiala la 4? Pai si barca si masina consuma in functie de greutate. Grasul mananca si bea mai mult deci cara si bagaje multe. La fel si craparul cara bagaje. Ma uitam la o iesire a Bossului cu barca la Maliuc. Era multumit ca impartise la patru cheltuiala dar cei doi rotofei faceau cat 4 Bossi sau Georgi. Trebuia impartit la 6. Voi in Romania va credeti generosi dar e defapt o prostie sa platesti pentru ceva ce nu consumi. Mai bine nu le mai cereau nimic alora… La fel si cu masina. Pai pierzi undeva inre o sesime si o treime din suma. In cazul Norvegiei un slabanog ar pierde 100-200 euro.

Comments are closed.