Recent Topics

Reply To: Hoti si hotii

Home Forums Regrete si Multumiri Hoti si hotii Reply To: Hoti si hotii

CatalinCatalin
Keymaster

Off, iar citesc randurile de mai sus si ma ia durerea de cap cand vad cata dreptate aveam in 2013. Cat de clar va spuneam eu cum si ce sa nu mai votati si voi nu vreti sa va treziti. In fine…

Am cules de pe facebook o postare rusinoasa dar care pentru multi pescari romani este o fapta de vitejie. Sub egida, mi-a luat el banii dar i-am luat si eu pestele, iata cum un batranel in loc sa devina respectabil odata cu varsta, alege sa fie dat drep exemplu negativ.

Domnule draga, daca ai acceptat sa intri in curtea omului, ai citit regulamentul si te-ai angajat sa il respecti, ti-a convenit taxa si ai platit-o, de ce a trebuit sa incalci cea mai elementara regula de bun simt si totodata una dintre cele 10 porunci ale credintei tale ortodoxe pe care chipurile o respecti? De ce te mai duci la biserica si pupi moastele lui Boca cerandu-i sanatate si prosperitate daca tu furi de la aproapele tau? Ce exemplu dai celor din jur, copiilor tai? Cum vrei sa evoluam omule rau?

Mie imi e rusine de anii tai si de parul tau carunt, dar te intreb, tie ti-e rusine de ceea ce faci?

Comments are closed.