Recent Topics

Reply To: Legislatie care priveste frontiera de stat

Home Forums Legi, decrete, regulamente Legislatie care priveste frontiera de stat Reply To: Legislatie care priveste frontiera de stat

CatalinCatalin
Keymaster

Revin cu informatia legata de pescuitul in zona de frontiera estica adica pe raul Prut.

Eu si cu Iulica am reusit sa scoatem avizele care ne permit sa pescuit in zona de frontiera a judetelor estice dar am omis sa ne gandim ca pescuitul pe Prut inseamna si trecerea fasiei de frontiera. Spre rusinea mea care am fost candva si granicer si care eram toba de legislatie, pur si simplu nu m-am gandit si nici nu am recitit legea care reglementa aceste amanunte. Legea o gasiti tot aici, pe prima pagina a acestui topic…

In fine, asa cum ne spunea si Cristina, trebuie mers la pichetul de frontiera local, care poate avea in grija cateva localitati, si acolo comandantul unitatii isi pune parafa si semnatura pentru ca noi sa putem trece fasia fara a fi pasibili de vreun dosar penal.

E bine sa cititi aceasta lege deoarece reglementeaza mai multe aspecte de care va veti lovi, acces, pescuit zi/noapte, campare, agrement…

Comments are closed.