Recent Replies

Recent Topics

Răspunde la: Pescuit la Portile de Fier

Acasă Forumuri Pescuit pe Dunare Pescuit la Portile de Fier Răspunde la: Pescuit la Portile de Fier

Catalin
Catalin
Keymaster

De cateva zile e mare agitatie pe Dunare in zona Cetate-Portile de Fier fiindca a inceput sa manance scrumbia.

Tin legatura cu cativa prieteni dar m-au tot sunat si pescari dornici de taparine pentru scrumbie. In perioada asta putini legatori mai stau la masa de lucru, in general majoritatea prefera sa lege taparinele iarna cand timpul liber este mai mult.

Un pescar se lauda cu 30 kilograme de la ora 8 pana la 10 si asta de pe mal. Acum o fi lauda sau o fi lacomie Dumnezeu stie.

Observ ca pe grupurile de pescuit de pe FB e liniste de mormant, probabil  toti au aflat dar se ascund unii de ceilalti crezand ca vor fi ei primii sau chiar singurii acolo numai ca vor avea o mare surpriza…

Personal ma dispera aglomeratia si lacomia. In plus am de mers 400 kilometri pana acolo iar pana la Tulcea am doar 300. Diferenta ar fi ca in Delta am sute si mii de hectare de liniste si singuratate, plus peste dar fiecare cu placerile lui.