Recent Replies

Recent Topics

Răspunde la: Pescuit in judetul Giurgiu

Acasă Forumuri Pe unde am pescuit in ultimul timp Pescuit in judetul Giurgiu Răspunde la: Pescuit in judetul Giurgiu

Catalin
Catalin
Keymaster

S-a reparat podul de tuburi dintre Darasti Vlasca si Ilfov si am si dat o fuga pe Arges sa inspectez malul ilfovean. Din pacate apa avea un debit cam crescut, direct proportional cu ploile si viiturile din ultima saptamana. Nu era tulbure sau gu gunoaie dar nici pestele nu parea sa fie prin zona. Am testat doar avatul in cateva puncte principale si nimic. Nu am vazut nici atacuri la suprafata. Nu erau pescari si nici lume la plaja sau gratare nu prea era.

In zona podului de la Dumitrana, inca nerefacut auto dar cu acces pe jos sau bicicleta, se executa ceva lucrari dubioase. Bratul care se facea imediat in aval de pod in dreapta a fost barat cu pietris si a aparut acolo un fel de dig semirotund. Nu cred ca se face vreun pod mai smecher, mai degraba inca o balastiera…

Nu am avut timp sa testez locurile bune de oblete dar e bine ca e podul facut si sper sa ajung curand si la obleti