Recent Replies

Recent Topics

Răspunde la: Unde pescuim si cum?

Acasă Forumuri Pescuit pe bălți private Unde pescuim si cum? Răspunde la: Unde pescuim si cum?

Catalin
Catalin
Keymaster

Am trait si ziua in care mai multe balti private de pescuit din Romania sa interzica boiliesurile produse sub sigla Caperlan si comercializate de Decathlon. Sunt foarte multe discutii pe FB si parerile sunt impartite. Personal am auzit multi pescari ca au avut rezultate foarte bune cu aceste bile care culmea, sunt si ieftine. Multi cred ca acesta este si motivul deranjului, faptul ca s-a dus vestea ca sunt prinzatoare si ieftine si a cam scazut vanzarea altor marci autohtone. Personal nu cred ca un producator de boiliesuri sau de orice altceva din tara ar putea depasi vreodata Decathlonul! Ma refer la calitate dar si la garantie. In general pe pungile sau cutiile cu bile romanesti nu gasesti compozitia, vezi Doamne ar fi retete secrete… Discutiile pe tema asta sunt lungi si nu am chef sa intru in polemici cu nimeni. Cumpara fiecare de unde vrea si ce vrea, la fel proprietarul baltii poate sa isi selecteze clientii in ideea ca bilele Caperlan ii otravesc pestii sau ii strica apa dar atata timp cat nu iti pasa daca porumbul folosit la nadire e tratat cu nu stiu ce sau bilele romanilor sunt facute cu fel de fel de porcarii deja ai o problema. Spor la treaba domnilor!