Recent Replies

Recent Topics

Răspunde la: Pescuit in judetul Giurgiu

Acasă Forumuri Pe unde am pescuit in ultimul timp Pescuit in judetul Giurgiu Răspunde la: Pescuit in judetul Giurgiu

Catalin
Catalin
Keymaster

Ieri am prins Argesul scazut, se lucreaza in zona Adunatii Copaceni la unpod temporar pe care sa se circule cand vor incepe lucrarile la podul principal. Cica ar fi turnat betoanele la picioarele podului si au avut nevoie de apa mica. Am iesit cu Eugen pe la 16 dupa cleni si bine am facut fiindca i-am gasit si au fost destul de activi. Nu am prins nimic iesit din comun dar exemplare de 20-30 centimetri au fost destule si ne-am distrat bine. Aproape ca nu am avut pauze in cele 3-4 ore de pescuit. Au mai fost si cativa obleti si avati dar rari. Eugen a folosit doar muste de oblete mici, 18-20 dar eu am testat mai de toate. Cel mai bine mi-a mers tot la muste dar in final am pus ceva pe carlige numarul 10 ca sa ii mai selectez pe cei mari. Am avut si multe ratari dar s-a meritat. La rotativa si voblere de tip gajganii nu am luat nimic ba dimpotriva ii vedeam cum fugeau de ele. Dadeam in apa mica de 10-15 centimetri si nu stiu ce nu le convenea. Toate capturile au fost in ape mici in maluri.