Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Aventuri si pescuit in Delta Dunarii

Home Forums Expeditii, Concursuri, Evenimente Aventuri si pescuit in Delta Dunarii Reply To: Aventuri si pescuit in Delta Dunarii

Catalin
Catalin
Keymaster

Primele proiecte pentru 2019 incep sa prinda contur. O idee buna venita de la un prieten ar fi ca in fiecare luna sa programez cate o iesire, ideal cu alt sau alti parteneri. E foarte greu sa ai un partener stabil cu care sa te nimeresti liber si dornic in aceeasi perioada. Apoi experienta mea si partea de logistica dobandita mi-ar permite si chiar ar fi o binefacere pentru a organiza astfel de iesiri. Sunt multi tineri pescari si nu neaparat doar tineri care nu au vazut Delta niciodata si care isi doresc sa o cunoasca cu ajutorul cuiva. Deja cateva propuneri pentru parteneri am si sigur vor mai veni. Ideea e ca cei interesati trebuie sa inteleaga ca e nevoie sa se incadreze in profilul in care ma incadrez si eu. Sa suporte cateva zile de mers si stat intr-o lotca, pescuit, mancat sau dormit in ea. Sa reziste la soare, vant, ploaie sau umezeala. Sa iubeasca natura si aventura. De aici putem incepe o discutie pe alte teme legate de expeditii. Anul trecut am avut 7 iesiri in Delta adica mai bine de o luna petrecuta pe acolo. Consider ca a fost un an slabut. In 2019 urmaresc sa ies cam de 10 ori, partide de 5-6 zile daca se poate. Costurile unei astfel de iesiri sunt minime, undeva la 600-1000lei per total care vor fi impartite la 2-3-4. Ideal ar fi sa fim 2 dar am avut parte de iesiri frumoase si in 4. Vorbesc de 4 persoane de 70 kilograme dar astea deja sunt detalii…