Recent Replies

Recent Topics

Reply To: ANPA noutati si legislatie

Home Forums Legi, decrete, regulamente ANPA noutati si legislatie Reply To: ANPA noutati si legislatie

Catalin
Catalin
Keymaster

Si uite ca ma enervez aiurea desi imi propusesem sa nu o mai fac, cum PM nu esti in stare tu ditamai institutia de STAT care traiesti pe carca mea, sa stabilesti clar niste reguli de bun simt si pentru mine. Daca vreau sa ma duc sa pescuiesc acum o zi in alt judet, la Cernavoda la apa calda spre exemplu, nu am nicio posibilitate legala omeneasca. Trebuie sa aflu eu cine are canalul daca il are cineva concesionat, sa caut adrese, telefoane si programe de lucru ca sa ajung la ei si sa imi platesc un permis pe cat or vrea ei desigur. Posibil pe un an! Deci daca vreau sa merg sa pescuiesc duminica trebuie sa ii caut de joi, vineri, sa fac un drum la Cernavoda si apoi duminica altul. Sa platesc un abonament anual sau in cazul prea fericit pe o zi, daca sunt ei draguti. Inca traim in neolitic, nu putem marca zonele desi le concesionam, nu putem combate braconajul, mizeria, nu populam, nu am auzit de permise online, prin SMS, dar vrem bani, vrem sa castigam bani