Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Pescuit in zona Braila-Galati

Home Forums Pescuit pe Dunare Pescuit in zona Braila-Galati Reply To: Pescuit in zona Braila-Galati

golden fish
golden fish
Participant

Neatza dragi pescari și ptr că nu ne-am mai auzit demult”La multi ani “in noul an.Dupa o prea îndelungată pauza pe forum am revenit în forță sper eu cu noutăți și cu lucruri utile.
De anul trecut am abordat un nou stil de pescuit și anume la clonc,un pescuit frumos ,cu mult mai multe satisfacțiile și mai ales cu mai multă adrenalina.Anul asta as vrea daca vrea și Adi sa mergem cu barca după avații capitali care zburda nu departe de zona noastră de pescuit ,și apropos de asta, Cătălin aici ai fi cel mai potrivit tu cu celebrele tale taparine ptr avat.Eu de la mal nu am prea multe șanse să prind din aia mari că unde campăm noi nu prea sunt.Poate anul ăsta daca suntem sănătoși reușim să ne vedem cu toții(Bogdane vezi cum faci cu concediul)sa facem o haiduceasca că la carte.Ma uitam acum câteva zile pe pozele de la Pardina și mi-am amintit ce fain a fost cu toată gașca ,cu ciorba , cartofii prăjiți și cu pescuitul la avat la canalul 36.Sper din suflet că în vara asta sa se “alinieze planetele”și să reușim să ne găsim și vă promit că o să mâncați cel mai bun borș de somn și pentru cine e curajos un pescuit la clonc.Si că dovada a frumuseții acestui stil de pescuit am pus poza cu captura anului 2018