Reply To: Magazin muste artificiale

Home Forums Fly Fishing, Fly Tying Magazin muste artificiale Reply To: Magazin muste artificiale

Tutush
Tutush
Participant

Iti aduci aminte ca ne.am certat odata pe FB cu unul Eduard din Sfantu Gheorghe? Tot pe tema asta ca sustinea aiurea ca locuitorii Deltei sunt cei mai si cei mai. Ei sunt singurii saraci si defavorizati ai tarii. In Delta e singurul loc din tara unde e iarna si alte exagerari. Tu l-ai blocat paremi.se dar eu nu. Ce crezi? L.au dat la ziar la Adevaru cred. Mare ghid. Promoveaza turism ecologic si se trage din haholi. Ma bufneste rasul. Ce rahat o fi? Asa. La comentarii sa vezi ce isi lua la botic de la consatenii lui care ziceau ca toata viata a fost un braconier si ca alerga pasarile cu salupa plina de turisti. Defapt zicea altul ca el nu sta in Sfantu. Il amenintau aia. M.am bucurat. Ce figuri erau pe el atunci si ce ii plangea pe oamenii Deltei si cand colo el fura de rupea. Tii minte cand m.ai dus la Dunavat pe hotelul ala plutitor. Mai stii ca toate mizeriile si toaletele se varsau in canal? Am poze Boss. Tu m.ai invatat sa pozez tot. Si gunoiul il aruncau prin stuf toti taranii aia si daca le zici sar la bataie. Zic ca noi pescarii distrugem Delta. Tu stii ca eu am fost in Delta mai mult cu trenul si autobuze si poate ca ramanea dupa mine ce nu puteam arde. Cateva cutii de conserve de tabla ca sticlele si borcanele le caram lu mama ca erau scumpe pe vremea aia. Ei distrug Delta aia care stau acolo la fel cum la mama la Pirscov fura lemnul si arunca gunoiul pe Saratel locuitorii satului. Eu nu le.as mai da facilitati si scuriri de la nimic ca d.aia au devenit puturosi si ingamfati. Ca prea le.au cantat in coarne toti. Aia din Valea Jiului sau Apuseni nu mai au atatea drepturi si e vai de mama lor. Astia au de toate. Salupe, viloaie si bani de.i intorc cu lopata. Hai sa comparam Crisan sau Mila23 cu un sat din Petrosani