Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Proiecte si parteneriate

Home Forums Planuri viitoare Proiecte si parteneriate Reply To: Proiecte si parteneriate

Catalin
Catalin
Keymaster

Ca tot se poarta centenarele, vreau sa va anunt ca anul asta este pentru mine an semi-centenar adica implinesc frumoasa varsta de 50 ani. Sau ca sa fiu mai explicit ma pregatesc sa trec de jumatatea vietii. Nu stiu cum ar trebui sa ma simt sau ce ar trebui sa fac pentru ca nu am mai fost in pozitia asta niciodata dar stiu ca ma simt la fel ca anul trecut sau ca acum doi ani adica bine, in forma. Si mai simt ca imi trec fel de fel de idei nastrusnice prin cap in continuare. Nu stiu daca toate aceste idei se vor materializa neaparat in proiecte si daca da nu stiu daca voi avea puterea de a le duce la capat. Important este insa ca ele sa fie interesante si poate sa inspire oameni mai tineri sau mai puternici ca mine.
Prima provocare mai mare a anului este o invitatie pentru perioada Pastelui pe care mi-a facut-o Calin. Sa petrec alaturi de el si de alti oameni faini doua zie cu Sulina Fabuloasa undeva in zona plajelor salbatice dintre Sulina si Sfantu Gheorghe, cu multe caiace, canoe, corturi si voie buna. Ma pregatesc deja pentru aceasta iesire si sper sa nu apara ceva care sa imi modifice aceasta stare de repaus sau de miscare rectilinie si uniforma, scuze, sa nu imi modifice planurile.