Reply To: Echipament de spinning

Home Forums Pescuit la rapitor Echipament de spinning Reply To: Echipament de spinning

bogdanbogdan
Keymaster

Clar nu recomand niciunul din modelele pe care le-ai luat in vizor. Am vb la telefon despre achizitia pe care vrei sa o faci, dar se pare ca ai cazut prada marketingului. Presupun ca te incanta faptul ca are frana fata si spate, si mai scrie ca ” tambur long cast “. Din experienta, la mulinete de spining, urmaresc fiabilitatea si greutatea. Si chestile astea le gasesti pe forumuri, si daca cauti in magazine vei descoperi mulinete care se vand bine si sint foarte appreciate multi ani dupa ce au fost ” lansate “.
Am cautat pe forumuri dupa mulinetele pe care ai pus ochii, si am gasit doar intrebari de genul ” cum rezolv cu zgomotul care a aprut “. Si la spinning nu ai ce sa faci cu 2 frane. Ai nevoie doar de una ( cea frontal ). Pentru a doua frana, mai bagi vreo 50-100 gr pe ea, si nu te ajuta decat daca vrei sa folosesti acea mulineta si la alt fel de pescuit.
Sti bine ca am predilectie catre un anumit producator, dar exista variante la fel de bune, sau poate putin mai bune la cei care au clonat mulinetele preferatului meu.
Oricum e bine ca ai deschis acum discutia, pana incepe sezonul 2014 vom avea timp suficient sa facem o propunere cat mai apropiata de ce-ti doresti.

Apropo’s: nu ai scris la ce vrei sa o folosesti, eu stiu ca mi-ai spus la telefon, dar restul forumistilor nu stiu… .

Comments are closed.