Reply To: Pescuit si agrement pe bratul Chilia

Home Forums Pescuit si agrement in Delta Dunarii Pescuit si agrement pe bratul Chilia Reply To: Pescuit si agrement pe bratul Chilia

Catalin
Catalin
Keymaster

Iesirea de doua zile nu putea sa ne ofere mai mult decat cateva incercari si teste asa ca de inceput timpuriu de sezon in Delta. Am profitat de vremea buna, caldura de peste 20-24 grade, soare si o apa de 6-8 grade in continua incalzire. Am capturat doar 3 avati dar am preferat sa mergem prin mai toate locurile cunoscute sa cautam si nu sa stam pe loc. Zona in care am prins a fost pe Dunare la copacul cazut din Pardina. In rest, la ecluza, pe canal 36, la Patlageanca sau confluenta Sireasa cu canal 36 nici o captura, doar locuri dragi care aratau bine. Iacubovul arata si el bine dar atat, nu stiuca si nu biban chiar si cu prohibitia stiucii. Cativa obleti la musca am prins la ecluza. Pardina s-a umplut de vite si cai peste tot, nu mai poti umbla liber nici pe jos si nici cu masina. Plin de garduri electrice inclusiv sub podul de la canal 36. Trebuie sa cauti porti si sa le deschizi si inchizi ca sa treci. Stipocul ingradit si el, Sireasa nu mai vorbesc, mai rau ca la puscarie. In fine, am dormit o noapte sus pe podul de la canal 36, ca sa avem semnal bun la telefoane si asta a facut toti banii iar la plecare din pricina vantului am fost foarte aproape sa ramanem in Pardina inca o zi deoarece bac ul nu putea sa acosteze. A reusit intr-un final si asa s-a terminat scurta noastra partida de pescuit din martie. A fost foarte obositor, am misunat zi lumina si seara am cazut lesinat plus febra musculara…